Odpowiedzi

2009-10-29T17:50:27+01:00
Prasówka sport: Franciszek Smuda został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Wyboru dokonano na zjeździe zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie. W nowej roli zadebiutuje w spotkaniu z Rumunią, 14 listopada.
W głosowaniu zarządu PZPN w warszawskim hotelu Sheraton popularny "Franz" pokonał większością głosów Henryka Kasperczaka. Za Smudą opowiedziało się 15 członków, od głosowania wstrzymał się Stefan Majewski, a tuż przed zebraniem z funkcji członka zarządu PZPN zrezygnował Kazimierz Greń.

Prasówka kultura:Festiwal Literatury im. Conrada - od poniedziałku w Krakowie
Na sześć dni Wieża Ratuszowa na krakowskim Rynku przemieni się w latarnię morską na znak trwania pod Wawelem 1. Międzynarodowego Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada. Impreza potrwa od 2 do 7 listopada, gośćmi honorowymi festiwalu będą pisarze: Pascal Quignard, Per Olov Enquist, Etgar Keret i Antiq Rahimi.
Festiwal im. Conrada zbiegnie się w czasie z Targami Książki w Krakowie, które w tym roku zaplanowano między 5 a 8 listopada. Krakowskie Targi Książki każdego roku przyciągają ok. 20 tys. miłośników literatury. Organizatorzy festiwalu mają nadzieję, że obydwie imprezy będą oddziaływać ze zdwojoną siłą i przyciągną jeszcze większą publiczność.


2 5 2