Odpowiedzi

2010-03-25T11:56:58+01:00
1. Zdefiniuj miłość. Szczerość twego wyznania umacnia wiedza na temat tego, czym jest miłość i co dla ciebie oznacza kochanie kogoś. Określ różnicę pomiędzy miłością, zauroczeniem a pożądaniem. Upewnij się także, czy to, co czujesz do danej osoby, jest prawdziwą miłością.

2. Spraw, aby to była wyjątkowa chwila. Wielu ludzi wypowiada słowa „Kocham Cię!” w sposób mało podniosły. Słowa te mogą spowszednieć, gdy dołącza się je przy każdej możliwej okazji do takich formułek jak np. „Cześć! Trzymaj się! Kocham Cię!”. W intymnych momentach staraj się wypowiadać te słowa wraz z imieniem ukochanej osoby, co nada im bardziej wyjątkowy charakter.


3. Podtrzymaj kontakt wzrokowy. Jeśli kochasz daną osobę, powinieneś czuć się wystarczająco swobodnie, spoglądając jej głęboko w oczy podczas wyrażania twoich uczuć. Kontakt wzrokowy w takiej chwili podkreśla szczerość twych słów oraz komunikuje zaufanie.
4. Zadbaj o odpowiedni ton. Jeżeli znajdujesz się w domu, gdzie jest wystarczająco cicho, utrzymuj ton głosu na niskim poziomie; mów szeptem tylko w przypadku, gdy zbliżasz usta do ucha danej osoby, co może być również bardzo intymnym sposobem wyrażania miłości. Jeśli zaś chcesz wyznać miłość publicznie, zdecyduj, czy wolisz zrobić to na uboczu, czy też przed gronem przyjaciół lub nawet obcych. Decyzja zależy od osobowości twojej oraz twej ukochanej osoby. Niektórzy uważają wyznawanie miłości na forum publicznym za niezwykle romantyczne, dla innych natomiast może to być niestety nawet upokarzające.

5. Uśmiechaj się. Unikaj mówienia komuś, że go kochasz tylko po to, by ze strachem w oczach czekać na odpowiedź – szczególnie wtedy, gdy robisz to po raz pierwszy. Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z takim strachem jest nieoczekiwanie odpowiedzi „Ja też Cię kocham!”. Twoją intencją może być przecież chęć poinformowania danej osoby, co czujesz z nadzieją uszczęśliwienia jej oraz pokazania, jak wiele dla ciebie znaczy. Pamiętaj, że bezwarunkowa miłość oznacza brak wymagania czegokolwiek w zamian. Dlatego uśmiechnij się i ewentualnie uściśnij ukochaną osobę. Jeśli ona odwzajemnia twoje uczucie, powie Ci to na swój własny sposób i w odpowiednim dla niej czasie. Bądź zatem cierpliwy.
6. Bądź kreatywny. Powiedz to w różnych językach. Napisz
wiersz miłosny czy nawet epigram. Jeżeli chcesz być romantyczny, ułóż płatki róż na podłodze jej/jego sypialni w kształcie słów „Kocham Cię”. Możesz także wyrazić miłość na wiele innych sposobów, np. przyklejając małe karteczki post-it w niespodziewanych miejscach.
7. Kochaj. Nie tylko powiedz to, lecz zrób to. Miłość nie jest jedynie uczuciem – miłość to działanie. Wyznanie miłości bez okazania jej jest w pewnym sensie kłamstwem. Wyraź swoją miłość zarówno w słowach jak i w czynach.
2 5 2