Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-03-25T13:10:59+01:00
Wielmożni panowie, szanowne damy.
Dzień dzisiejszy to dzień wielkiej zmiany, mogę nawet rzec rewolucji w naszej społeczności. Rewolucji pod względem kulturalnym, społecznym oraz naukowym.
Dzisiaj bowiem oto otwieramy w mieście naszym muzeum. Tak szanowni państwo, muzeum. Inicjatywa otwarcia muzeum wyszła od strony władz miejskich, została szybko poparta przez stowarzyszenia, których ideowym celem jest oświecać i dawać ludziom prawdę oraz przez kapitalistyczne konsorcja. Nic jednak nie może obejść się bez kosztów. Koszta były ogromne. Wysiłek fizyczny pracowników firm zatrudnionych przy renowacji budynku, olbrzymi wkład psychiczny całej wspólnoty mieszkańców oraz ciągłe poszukiwanie osób mogących po muzeum oprowadzać, całą biurokracja - konkursy na stanowiska et cetera et cetera.
Moi drodzy! Jednak udało się! Dziś oto stoimy przed drzwiami muzeum i możemy z dumą wspominać cały trud włożony w utworzenie tej placówki naukowo-dydaktycznej. Wysiłek naszej wspólnoty nie poszedł na marne. Jako prezydent miasta oraz jego obywatel - w zgodzie z zasadą subsydiarności oraz samorządności- od samego początku wspierałem powstanie tej placówki, mimo głosów opozycji, iż brakuje funduszy i tak dalej, i tym podobnie.
Osobiście pragnę podziękować wszystkim zaangażowanym w budowę tego centrum, które rozwinie życie społeczno-kulturalne naszego regionu i - mam nadzieję - wzbudzi zainteresowanie naukami humanistycznymi okoliczna młodzież, która będzie to muzeum odwiedzać. Mam zamiar wprowadzić na terenie naszego miasta obowiązek dla szkół, by wysyłały tu młodzież na prelekcje, co ma przyczynić się do rozwoju intelektualnego młodzieży.
Jeszcze raz serdecznie dziękuje wszystkim państwu - razem i każdemu z osobna. Składam serdeczne gratulacje wraz z nominacją na stanowisko pani dyrektor muzeum oraz wszystkim pracownikom, a państwa zapraszam na darmowe zwiedzanie w dniu dzisiejszym, zaraz po skończeniu uroczystości.
Serdecznie zapraszam i jeszcze raz szczerze dziękuje, ze udało się nam wspólnie zrealizować ten cel.
1 5 1