Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-25T12:28:05+01:00
Terroryzm jest to "współczesna choroba" z którą musimy sobie poradzić. Użyłem tego stwierdzenia a teraz spróbuję je udowodnić.
Terroryzm - z łac. terror - strach. Nam kojarzy się to słowo głównie z 11 września 2001. Każde działania terrorystyczne są przemyślane, zaplanowane. Po zamachu wydaje się Nam, że był on przypadkowy ale tak nie jest.

Terroryści nie uznają granic. Terenem ich działania jest każdy kraj. Nie chodzi im o zabijanie czy też niszczenie budynków lecz jak to wyrażają są wojownikami i walczą w obronie np. symboli,religii.

Dziś pojęcie to kojarzy nam się z muzułmanami a to dlatego, że w ich krajach jest najwięcej grup terrorystycznych, które mają jasno wytyczone cele idee.

Może wydawać się to dziwne ale często do jednego zamachu z udziałem jednego terrorysty przyznaje się kilku z różnych ugrupowań. Robią to dlatego, że pragną rozgłosu, chcą żeby "swiat" dostrzegł ich poświęcenie dla idei.

Ja uważam, że zachowanie osób należących do tych grup jest nie zrozumiałe. To tak jakby zabawa w wojnę. Myślę, że są to zachowania chore i w żaden sposób nie powinno być tolerowane.