Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-27T19:55:43+01:00
Tematem którym się zajmę jest to czy człowiek jakim jest Harpagon nas śmieszy, przeraża czy buzi politowanie ? Moim zdaniem Harpagon nas śmieszy.
Pierwszym argumentem jakiego użyję to jego choroba, która jest związana z pieniądzami. Nic oprócz tego się nie liczyło. Bardzo się bał że ludzie wiedzą że coś ukrywa i co kilka sekund latał i sprawdzał czy nadal skrzynia w której były pieniądze jest zakopana.
Drugim argumentem potwierdzającą tezę to jest scena z Marianną. Bardzo chciał się przypodobać młodej pannie, ponieważ miał możliwość ożenić się z nią i na dodatek zaoszczędził by na niej dużo pieniędzy . Dziewczyna jednak była zakochana w jego synie , lecz Harpagon tego nie zauważył,ponieważ myślał , że on i tak jest najlepszy.
Jako trzeci argument użyła bym tego że nie liczyła się dla niego rodzina , bo pieniądze zastępowały mu i przyjaciół i własne dzieci. Według niego nikt nie potrafił mu pomóc , a jedyna rzecz która on rozumiał i ona go rozumiała to była jego fortuna.
Chciała bym potwierdzić tezę iż Harpagon jest człowiekiem,który rozśmiesza nas,ale też zasługuje na wyrazy współczucia,ponieważ jest on chory na pieniądze.

. ;))
6 3 6