Odpowiedzi

2010-03-25T14:30:17+01:00
1. Argumenty
-za pieniądze człowiek nie może kupić wszystkiego
-pieniądze nie są wszystkim, więc całkowitego szczęścia nie dają
- dla wielu osób pieniądze są drugoplanowe i nie zapewniaja im szczęścia


Niedawno postawiono przede mną pytanie zawarte w tezie i oczekiwano odpowiedzi co ja na ten temat myślę. Po krótkim zastanowieniu odparłam - nie.
Moją odpowiedź chciałabym uzasadnić nastepującymi argumentami.
Po pierwsze za pieniądze człowiek nie może kupić wszystkiego. Na niektóre rzeczy trzeba długo pracować i pokonywać wiele przeszkód, które pojawiają sie na drodze do celu. Jednym z przykładów są ludzkie uczucia, których się nie da kupić za żadną cenę, można zostać nimi obdarowanym, ale jaki rodzaj ich będzie zależy to od nas i naszego nastawienia do drugiej osoby. Zdrowie- czy to możemy kupić? Bez zastanowienia każdy odpowie nie. Co nam po tym ze portfel jest wypełniony banknotami skoro niektórzy ludzie są niewyleczalnie chorzy, ale lekarstwa na to nie ma. Następnym przykładem jest inteligencja. Człowiek który jest biedny a chce się czegoś nauczyć to będzie dążył do celu i wiedza pozostanie mu w głowie, a bogaty ma pieniądze, przepłaci ale rzeczywistość jest inna, nigdy nie będzie posiadał tej wiedzy, której nie był w stanie się nauczyć. Młodość, talent, zalety charakteru, tego też nie kupimy, chociaż bardzo byśmy się starali. Te rzeczy są albo wrodzone albo nabyte po długiej, ciężkiej pracy.
Z kolei pieniądze nie są wszystkim, więc całkowitego szczęścia nie dają. Owszem zapewniją nam byt i rzeczy materialne ale czy one naprawdę dają nam tak wielką radość? Moim zdaniem nie, ponieważ dla mnie cenniejsza jest : miłość,rodzina, przyjaźń. Te trzy słowa mają magiczną moc i dzięki nim jestem szczęśliwa.
Po trzecie wiele osób jest szczęśliwych, chociaż żyją w biedzie. Dla nich liczą się wartości człowieka, a nie rzeczy materialne, którymi chwalą się bogacze. Owszem nie zaprzecze, że na pewno pragnęli by oni mieć więcej pieniędzy, ale nie za wszelką cene.
Przedstawione przeze mnie argumenty dowodzą, że szcześliwym można być także bez pieniędzy. Nie wszystko da się kupić i moim zdaniem bardzo dobrze, bo świat byłby monotonny. Szczęście dla każdego człowieka ma inne znaczenie i to wy się zastanówcie co wam tak naprawdę daje pociechę każdego dnia.