Odpowiedzi

2010-03-25T18:28:41+01:00
Monday. I gets up at 7 in the morning. I go to the bathroom and the myje.Następnie dress up and go down for breakfast. I go to school the 8th hour I have eight lessons and 2 mathematics. I finish school, at 15th When I come to school eating dinner made by my mom. is usually very good. then I watch my favorite TV series. Doing my homework and when I will do my job rest. I go to sleep at godzinie22.
Every day next week is the same. I get up at the 7th I Washed up and eat breakfast. I go to school on the 8th hour Every day I finish classes on the 15th I eat a good breakfast, I am doing homework and rest. During the weekend I go to concerts and meet up with friends. On Sundays I get up at 10 am and go to church with the family. After church, we have a joint dinner. At 17 we go for a walk together.On Sundays, my mom always bakes a cake. I eat it all the family.

Poniedziałek. Ja Wstaje o godzinie 7 rano. Idę do łazienki i się myje.Następnie ubieram się i schodze na sniadanie. Do szkoły ide na godzine 8. Mam osiem lekcji i 2 matematyki. ja kończe szkołe o godzinie 15. Kiedy ja przyjde ze szkoły jem obiad zrobiony przez moja mama. zazwyczaj jest bardzo dobry. potem ja ogladam mój ulubiony serial. Odrabiam zadania domowe i kiedy ja zrobie moje zadania odpoczywam. idę spac o godzinie22.Każdy nastepny dzień tygodnia jest taki sam. wstaję o godzinie 7. i ja Myje się i jem śniadanie. idę do szkoły na godzine 8. Codziennie ja kończe lekcje o 15. Jem dobre śniadanie, robie zadania domowe i odpoczywam. W weekend chodze na koncerty i spotykam się ze znajomymi. W niedziele wstaję o 10 rano i idę z rodzina do kościoła .po kościele mamy wspólny obiad. O godzinie 17 idziemy wszyscy razem na spacer.Na niedziele moja mama zawsze piecze placek. I jemy go całą rodziną.