Odpowiedzi

2010-03-25T15:45:29+01:00
Mężowie mają mieć po 20 i więcej żon. Ciekawym "wynalazkiem" były słowiańskie łaźnie, budowane z drewna. Szpary zatykano mchem. W środku budowano piec z kamienia, który nagrzewano, nad nim wycinano okienko dla ujścia dymu. Kiedy piec się już nagrzał zatykano okienko, lano na piec wodę i smagano się rózgami dla oczyszczenia organizmu.
Na temat obyczajów małżeńskich pisarze arabscy piszą, że nie ma wśród Słowian cudzołóstwa. Panuje natomiast wśród nich duża swoboda seksualna. Jeśli ktoś cudzołoży z kobietą zamężną jest zabijany bez żadnego wytłumaczenia z jego strony. Po za tym po śmierci męża kobiety również kończyły życie albo na stosie albo przez powieszenie aby w ten sposób połączyć się ze swoimi mężami.
Ciekawym zwyczajem były też ''zawiązywanie'' komuś zdrowia, szcześcia itp. Słowianie robili takie zawitki z kilku kłosów, które zawiązywano trawa. Wierzono, że jeśli ktoś znajdzie coś takiego przed swoim domem lub na polu może stracic pamięc, zdrowie, szczescie, i taka w tym była siła autosugestii, że ''ofiara'' swiecie przekonana, ze nie bedzie już żyć normalnie marniała w oczach
2 4 2