Odpowiedzi

2010-03-25T16:03:57+01:00
Jest to najstarsza modlitwa chrześcijańska, która według NT przekazuje uczucia Jezusa Chrystusa
1 1 1
  • Użytkownik Zadane
2010-03-25T16:04:45+01:00
Modlitwa ojcze nasz jest wyznaniem naszej wary i podziękowaniem za to wszystko co nas otacza. Kiedyś pani na religii kazała nam zrobic opis każdej linnijki tej modlitwy i jak zrobiłam tą analizę to wtedy odkryłam o co chodzi w tej modlitwie.. Może ty też powiinineś zrobic taką indywidualnie opisaną modlitwe...
2 3 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-25T16:20:21+01:00
W odpowiedzi na prośbę swoich uczniów Jezus powierza im podstawową modlitwę chrześcijańską: " Ojcze nasz"Modlitwa Pańska jest streszczeniem całej Ewangelii. Znajduje się ona w centrum Pisma świętego.Została nazwana "Modlitwą Pańską", ponieważ pochodzi od Pana Jezusa, Mistrza i wzoru naszej modlitwy.Modlitwa Pańska jest właściwą modlitwą Kościoła. Stanowi integralną część sakramentów chrztu, bierzmowania i Eucharystii.

Modlitwa Pańska jest najdoskonalszą z modlitw... W niej prosimy nie tylko o to, czego możemy słusznie pragnąć, ale także w kolejności, w jakiej należy tego pragnąć. Modlitwa Pańska nie tylko uczy nas prosić, ale także kształtuje wszystkie nasze uczucia.
Modlitwa Pańska jest modlitwą, ale zarówno przez tę naukę, jak i modlitwę Duch Pana nadaje nowy kształt naszym pragnieniom, wewnętrznym poruszeniom, które ożywiają nasze życie. Jezus swoimi słowami uczy nas tego nowego życia i poucza, by prosić o nie w modlitwie. Od prawości naszej modlitwy będzie także zależała prawość naszego życia w Nim.
1 1 1