Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-25T16:12:28+01:00
Neron to jedna z głównych postaci powieści Henryka Sienkiewicza pt. ,,Quo vadis".
Był on cezarem Rzymu. Neron to 31 letni mężczyzna. Objęcie wyższego stanowiska w państwie wynikało z jego pochodzenia. Był on synem Agrypiny Młodszej oraz Gnejusza domicjusza, adoptowany jednak przez cezara Klaudiusza.
Neron był człowiekiem odrażającym. Jego postawa była nieproporcjonalna do tłustego wręcz ciała. Spod jego twarzy wylewał się tłuszcz, tworzący drugi podbródek. Głowa wywoływała przestrach i niechęć. Porastały ją rude włosy i ruda broda. Dlatego też był nazywany Miedzianobrodym. Głowę przystrajał wieńce laurowym, co było symbolem jego władzy. Pod brwiami kryl się wizerunek pijaka, komedianta, twarz plugawa, próżna, błazeńska. Jego wypukłym oczom często towarzyszył szmaragd, gdyż Neron był krótkowidzem.
Neron był człowiek złym. Bez pamięci zakochany we własnej twórczości. Wobec ludu nieuczciwy. Zwykłych obywateli traktował jak ludzi bezwartościowych. Właściwie traktował ich jak przedmioty.
Uważam, że Nero został władcą zupełnie przez przypadek. Nie powinien zajmować tego stanowiska. Był próżny, dufny i pusty. We wszystkim decydowali za niego zaufani patrycjusze. Nie był w pełni świadomy tego, co robił, a czynił to, co chciał.
35 4 35