Odpowiedzi

2009-10-29T17:33:08+01:00
Francja zalicza się też (tak w sensie jakościowym, jak i ilościowym) do czołówki w hodowli, która daje dziś połowę war­tości całej produkcji rolnej. Czołowe miejsce Francji w świecie w produkcji wina nie wymaga komentarza. W czołówce producentów światowych znajduje się też w uprawie buraków cukrowych, zbóż, mięsa i mleka.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-10-29T23:08:10+01:00
Francja zajmuje czołowe miejsca.
-Linie lotnicze Air France:Linie lotnicze z siedzibą na podparyskim lotnisku Charles de Gaulle, jedne z największych na starym kontynencie, wchodzą w skład holdingu Air France-KLM który zajmuje czołowe miejsca w zestawieniach największych przewoźników.
-Francja zajmuje 1 miejsce w Europie w globalnej produkcji rolnej; rolnictwo cechuje wysoka mechanizacja (1 ciągnik na 14 ha użytków rolnych) i daleko posunięta specjalizacja; średnia powierzchnia gospodarstw rolnych
- 1 miejsce w świecie w produkcji wina.największe powierzchnie zajmują winnice w Langwedocji (do 30% użytków rolnych), Prowansji, Akwitanii — najsłynniejsze w świecie wina pochodzą z okolic Bordeaux, poza tym w Szampanii, Burgundii i dolinie Loary.
-W Europie czołowe miejsce pod względem liczby działających reaktorów atomowych zajmuje Francja aż 59.
-Grupa CIAT jest europejskim liderem w branży centralnych systemów klimatyzacyjnych Francjia zajmuje czołowe miejsce jako producent pomp ciepła. Powstała powstała w 1934 roku, obecnie zatrudnia 2200 osób w 9 zakładach produkcyjnych na świecie.
1 5 1