Odpowiedzi

2010-03-25T16:31:25+01:00
KRAJ
1, 64 osoby podejrzewane o ściąganie z sieci zdjęć z pornografią dziecięcą zatrzymali polscy policjanci. Akcja pod kryptonimem "Charly" została przeprowadzona w 14 województwach - poinformowała PAP w czwartek Agnieszka Hamelusz z wydziału prasowego KGP.

2, Zakaz palenia w jednoizbowych lokalach gastronomiczno-rozrywkowych, handlu e-papierosami i możliwość tworzenia palarni w niektórych obiektach - to główne założenia poprawek zgłoszonych w czwartek przez senatorów do tzw. ustawy antynikotynowej

3, Reżyser cyrkowy Michał Chmielewski, wychowawca kilku pokoleń artystów cyrkowych, współtwórca wielu widowisk, zmarł w wieku 64 lat - poinformował brat artysty, Andrzej Chmielewski.

SWIAT
1, Parlament Europejski i zgromadzenia parlamentarne Rady Europy i OBWE wspólnie potępiły egzekucje dwóch skazanych za morderstwa na Białorusi. Do egzekucji doszło w tajemnicy w ubiegłym tygodniu. Władze w Mińsku nie potwierdziły wykonania wyroków.

2, Ministerstwo spraw zagranicznych Rosji potwierdziło, że otrzymało oficjalną notę strony polskiej w sprawie planowanych na 10 kwietnia uroczystości w Katyniu z udziałem prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

3, Były premier Francji Dominique de Villepin, zaciekły wróg prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego, ogłosił powstanie 19 czerwca centroprawicoweo "ruchu politycznego" jako alternatywy dla prawicy, która poniosła porażkę w niedawnych wyborach lokalnych.