Odpowiedzi

2010-03-25T16:25:21+01:00
"Kto sam nie zarobi, ten nie zna ceny pieniędzy". W pełni zgadzam się z tymi słowami gdyż nikt z Nas nie zrozumie jak ciężko jest utrzymać rodzinę, zapewnić jej dobry byt dopóki samemu nie zacznie pracować.
Często złościmy się na rodziców, że nie dają nam pieniędzy na nasze zachcianki ale sami nie odłożymy sobie jak dostaniemy je od babci czy dziadka.
Jeżeli się nie pracuję pieniądze łatwo się rozchodzą gdyż nie namęczyliśmy się by je otrzymać. Dzieci beztrosko wydają swoje oszczędności na słodycze czy zabawki a rodzice muszą opłacić mieszkanie, kupić ubrania sobie i dzieciom itd. Zacznijmy szanować pieniądze
2010-03-25T16:28:35+01:00
"Kto sam nie zarobi ,ten nie zna ceny pieniędzy"

Żeby zarobić pieniądze na utrzymanie rodziny trzeba bardzo ciężko pracować.Małe dzieci nie są w stanie tego pojąć, gdyż dostają one kieszonkowe od rodziców, nie wiedzą ile trzeba włożyć w to trudu, ile wysiłku. Jednak dorośli znają tą cenę. Ile razy rodzice wracają zmęczeni do domu, ile razy nie mają na nic siły po pracy? To wszystko dla pieniędzy. Gdyby oni ich nie zarabiali musielibyśmy kraść, bo wszędzie wszystko drożeje.Więc cena pieniędzy jest bardzo wysoka.