Odpowiedzi

2010-03-25T16:33:16+01:00
Hi Sam,

How are you? This year I spent almost my whole vacation sitting all the time at home. Most of the time I spent in front of the computer was boring. I went to visit my grandmother for two weeks. For those two weeks I was without a computer and I was very bored. Nevertheless we played football daily and went swimming at the nearby lake. After I returned home from my grandmother’s house, there wasn’t much time till the end of my vacation, so I spent more time on my computer, because I would, unfortunately, spend less time due to limitations that school schedule would impose on my daily life. I must say that this year’s vacation has been the most boring vacation ever. That’s the reason why I feel this vacation has gone so quickly.
write me soon,

maria
Jak się masz? W tym roku wakacj spędziłem prawie cały czas siedząc w domu. Większość czasu spędziłem przed komputerem bo były nudy. Na 2 tygodnie wyjechałem do babci. Przez te 2 tygodnie bez komputera było strasznie nudno. Ale codziennie grało się w piłke nożną i chodziło się nad zalew. Po powrocie od babci już zostało mało czasu do końca wakacji więc coraz więcej czasu spędzałem przed komputerem bo w roku szkolnym bede się musiał ograniczyć. Wakacje w tym roku były chyba najnudniejsze z wszystkich poprzednich wakacji i dlatego tak szybko mineły.
napisz do mnie wkrotce
Maria
1 3 1
2010-03-25T16:36:56+01:00
Hello Patrycja!

I from Gdynia and I am 13 years old. I am keen on skating and tennis.I want to infite you to visit me next holliday. We will spend time on the beach. I will waint for your answer.

Best regards

Kinga
2010-03-25T16:47:00+01:00
Hi Dave ! How are you ?! I went to the cinema yesterday and I was on Avatar . Was you at it ? You must go on it !In school we have a new teacher , she is terrible ! Everybody hate her , me too ! She is Marylinda and she teach Biology . Every lesson is a test of last lesson ! How about you ? Write soon . (podpis )

Cześć Dave ! Co u Ciebie ?! Byłam wczoraj w kinie na Avatarze . Byles na tym ?! Musisz na to pojsc ! W szkole mamy nowa nauczycielke , ona jest okropna .! Nikt jej nie lubi , ja tez ! Ona ma na imię Marylinda i uczy biologi . Na każdej lekcji jest sprawdzian z ostatniej lekcji ! A ty !? Odpowiedz szybko ! (podpis)

LICZE NA NAJ
3 2 3