Musze napisac prace zaliczeniowa,piszcie jak sie wam uda a pozniej sie cos zmieni lub polaczy, przynajmniej na 1 strone A4 DUZO PUNKTOW wiec nie pisac byle czego !

Temat pracy:
Z wizytą u Zeusa na Olimpie - napisz opowiadanie zaczynające się od podanego wstępu:
W nocy miałem dziwny sen. Do późnego wieczoru czytałem "Mitologie" J. Parandowskiego i w nocy przysniło mi się, że idę do Pałacu Zeusa. Droga była bardzo trudna. Choć Olimp nie jest wysokim szczytem, jednak mój przewodnik Hermes wybrał najtrudniejsze, a zarazem najkrótsze podejscie

1

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-10-30T09:06:44+01:00

W nocy miałem
dziwny sen. Do późnego wieczoru czytałem "Mitologie" J. Parandowskiego i w nocy przysniło mi się, że idę do Pałacu Zeusa. Droga była bardzo trudna. Choć Olimp nie jest wysokim szczytem, jednak mój przewodnik Hermes wybrał najtrudniejsze, a zarazem najkrótsze podejscie . Jednak ja i tak byłem bardzo zmęczony. Po długie wędrówce wreszcie dotarliśmy na Olimp.Było to przepiękne miejsce rosło tam dużo kwiatów ryby zamieszkiwały fontanny. Lecz nagle wyszła postać o bardzo wysokim wzroscie, muskularny, patrzył na mnie ze zdzwiwieniem. Zapytał się:

-Kim jesteś dobry chłopcze?
-Jestem Zenek, a pan to jest chuba Zeus.
-Tak.
-A więc skąd przybywasz Zenku?
-yyy.

Wtedy nic nie odpowiedziałem, tylko schyliłem głowe i nieśmiało wzruszałem ramionami. Zeus już o nic nie pytał, tylko zaprosił mnie na ucztę. Było tam mnóstwo służby jedzenia było pod dostatkiem. Czułem się bardzo zakłopotany ponieważ nigdy nie byłem w tak pięknym miejscu . Po odejściu od stołu Zeus poprosił mnie abym zaczekał, chciałby mi coś pokazać. Po chwili doszliśmy do kamienia, który odbijał promienie słońca, dziwne to było uczucie widzieć coś takiego. Nagle zorientowałem się, że nie ma Hermesa mojego przewodnika:

-Zeusie gdzie jest Hermes? Przyszedłem tu z nim.
-Hermes wrócił już do swojej wioski.

Pomyślałem sobie: Jak to?. to jak wróce z powrotem do domu?
kiedy Zeus sie obrócił ja szybko uciekłem. Biegłem biegłem coraz szybciej, lecz gdy potknąłem sie o kamień. Obudziłem się i zobaczyłem , że to tylko sen.