Odpowiedzi

2010-03-27T13:59:34+01:00
Zalety inwestowania w SEO

Wysoka efektywność organicznych wyników wyszukiwania
Kilka tygodni temu opisywałem, w jaki sposób użytkownicy widzą wyniki organiczne i sponsorowane w wyszukiwarce Google. Jak wynika z tego opisu znalezienie się w pierwszej trójce wyników wyszukiwania gwarantuje lepszą zauważalność przez osoby szukające w wyszukiwarkach.

Niski koszt i długotrwałe efekty
Wydatki poniesione na naturalne wyszukiwanie w większości wypadków odznaczają się wysoką stopą zwrotu. Jeżeli same frazy są trudne do wypozycjonowania, wówczas ich promocja w płatnych wynikach wyszukiwania również jest kosztowna.
Zaufanie użytkowników
Generalnie użytkownicy bardziej ufają organicznym wynikom wyszukiwania niż płatnym. Według badań wykonanych firmę iProspect w maju 2004 roku większość użytkowników uznała, że wyniki naturalnego wyszukiwania są bardziej trafne i przydatne niż wyniki sponsorowane.
Branding marki i firmy
Nawet nieduża firma, która zdobędzie pierwsze miejsce w wynikach wyszukiwania może się jawić jako poważna i profesjonalna organizacja. Wyniki organiczne gwarantują zauważalność i zdobywanie klientów.
Zasięg zdobywania nowych użytkowników serwisu
W przeciwieństwie do płatnego wyszukiwania, gdzie prezentujemy się tylko w tej wyszukiwarce, której za to zapłaciliśmu, naturalne wyszukiwanie jest dość często skierowane na wszystkie wyszukiwarki. Pozycjonowanie pod jedną wyszukiwarkę prawie automatycznie owocuje dobrymi rezultatami w innych wyszukiwarkach. wyszukiwarek, z którymi zawarło się umowę.
Korzystne zmiany w serwisie
Wprowadzanie strategii generowania ruchu z wyników organicznych wyszukiwania powoduje też zmiany w serwisie, które najczęściej przekładają się na większą użyteczność serwisu i na większe zadowolenie jego użytkowników.
Wady inwestowania w naturalne wyniki wyszukiwania

Potrzeba wprowadzania zmian na stronie
W pierwszych etapach pozycjonowania strony bardzo często konieczne są spore zmiany w kodzie strony lub też tworzenie oddzielnego serwisu dedykowanego do działań SEO. W niektórych przypadkach są to być tylko drobne zmiany, w innych konieczne jest zaprojektowanie całego serwisu od nowa.
Rezultaty działania występują z opóźnieniem
W przeciwieństwie do płatnego wyszukiwania, gdzie efekty występują niemal natychmiast po wprowadzeniu kampanii, w naturalnym wyszukiwaniu efekty występują z dość sporym opóźnieniem. W tym przypadku na efekty trzeba często czekać przynajmniej 2-3 miesiące.
Brak gwarancji wyników zwrotu z inwestycji z SEO
Pozycjonowanie stron opiera się tak naprawdę tylko na domysłach co do algorytmów działania wyszukiwarek. Tak naprawdę oprócz wąskiej grupy pracowników pracujących przy silnikach wyszukiwarek nikt nie wie, w jaki sposób wyszukiwarki oceniają strony internetowe. W tej sytuacji zagwarantowanie wysokich wyników dla każdej frazy jest niemożliwe.. W przypadku, gdy dana fraza jest popularna lub istnieje mocna konkurencja pozycjonerów, gwarantowanie wysokich wyników jest najczęściej zwykłym oszustwem.
Ograniczona liczba fraz, na które strona może być wypozycjonowana
Każdą stronę da się wypozycjonować tylko na określoną liczbę fraz. Nieraz jest to 20 fraz, w innym przypadku 1000; jednak nigdy nie da się wprowadzić takiego zasięgu, jaki jest możliwy przy pomocy linku sponsorowanego
2 1 2