Napisz petycje do władz twojej gminy w sprawie udzielenia pomocy mieszkańcom poszkodowanym przez powódź.Przedstaw 2 argumenty które powinny skłonić władze do zainteresowania się ta sprawa i 3 propozycje działań,które powinny zostać podjęte.

Bardzo proszę o szybką pomoc .

1

Odpowiedzi

2009-10-29T18:01:33+01:00
Drodzy urzędnicy!
Zgłaszam się do Was z prośbą o udzielenie pomocy mieszkańcom poszkodowanym przez powódź. Niektórzy stracili swoje domy i nie mają się gdzie podziać, a u części osób są bardzo liczne straty. Tak nie powinno być! Powinniście już dawno zareagować!Przecież to nie ich wina, że utracili domy.Powinniście zaoferować im swoją pomoc, m.in. przeznaczyć trochę funduszy lub poprzydzielać do mieszkań należących do gminy. Ksiadz w kościele powinien zebrać na tecę. To będzie pomoc ze strony parafian. Mam nadzieję że moja petycja zostanie jak najszybciej rozpatrzona i pozytywnie rozpatrzona.
Z poważaniem, Jan Kowalski

Droga Gmino !
W naszej wiosce jest dużo osób poszkodowanych przez powodzie i dlatego pisząc tą petycję zgłaszam się o prośbę aby państwo pomogli . 3-4 TO RODZINY Z Dziećmi w wieku szkolnym ! 1-4 To osoby chore , w starszym w wieku lub samotne . Wiadomo że w małych wioskach ludziom z trójką , czwórką dzieci się nie powodzi a co dopiero osobom starszym z małą emeryturą lub rentą . Pieniądze gmina może dostać z UNI . Od dawna nasza gmina nie robiła nic dla mieszkańców wioski dlatego czas najwyższy aby pokazać się z jak najlepszej strony . Mam jeszcze taką małą prośbę żeby wójt postawił się w sytuacji : Państwa Kozłowskich którzy ponieśli straty przez powodzie a mają czwórkę dzieci w wieku szkolnym jedynym żywicielem jest Marcin Kozłowski a jego zona zajmuje się domem . Oni nie mają szans aby wybudować nowy dom a , przecież dzieci trzeba nakarmić ubrać . Więc proszę wójta a by postawił się w sytuacji tych wszystkich ludzi . Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku . I napisz na dole podpis . Myślę że jest dobrze pisałam to wszystko jak ja bym napisał . Napisz mi co z tego dostałeś dostałaś.


Masz tu dwa przykłady, na tej stronie jes pełno odpowiedzi do Twojego zadania ;]
2 3 2