Przeredaguj tekst aby powstały zdania złożone:

Przed milionami lat w stronę Ziemi leciał ogromny meteoryt. Jego średnica wyniosła około 10km.Meteoryt spadł. Huknęło. Ziemia się zatrzęsła. W górę uniósł się gęsty obłok. Promienie Słońca nie mogły przedrzeć się przez chmurę pyłu. Temperatura spadła. Ochłodziło się. Rośliny wymarły. Dinozaury roślinożerne nie miały wystarczającej ilości pożywienia. Wyginęły. Później wymarły też dinozaury drapieżne .

3

Odpowiedzi

2010-03-25T17:58:28+01:00
Przed milionami lat w stronę Ziemi leciał ogromny meteoryt, jego średnica wyniosła około 10km.Meteoryt spadł, Huknęłoi Ziemia się zatrzęsła. W górę uniósł się gęsty obłok i promienie Słońca nie mogły przedrzeć się przez chmurę pyłu. Temperatura spadła, Ochłodziło sięi r ośliny wymarły. Dinozaury roślinożerne nie miały wystarczającej ilości pożywienia więc wyginęły. Później wymarły też dinozaury drapieżne .
1 1 1
2010-03-25T18:03:12+01:00
Przed milionami lat w stronę Ziemi leciał ogromny meteoryt, którego średnica wynosiła około 10 km. Meteoryt spadł, huknęło, a Ziemia zatrzęsła się. W górę uniósł się gęsty obłok, przez który promienie Słońca nie mogły się przedrzeć. Temperatura spadła, ochłodziło się, rośliny wymarły. Dinozaury roślinożerne nie miały wystarczającej ilości pożywienie, więc wyginęły. Później wymarły też dinozaury drapieżne.
1 5 1
2010-03-25T18:04:30+01:00
Przed milionami lat w stronę Ziemi leciał ogromny meteoryt, którego średnica wyniosła około 10km.Meteoryt spadł z hukiem i Ziemia się zatrzęsła. W górę uniósł się gęsty obłok, a promienie Słońca nie mogły przedrzeć się przez chmurę pyłu. Temperatura spadła i ochłodziło się. Rośliny wymarły, a dinozaury roślinożerne nie miały wystarczającej ilości pożywienia. Wyginęły, a później wymarły też dinozaury drapieżne .