Odpowiedzi

2010-03-25T18:49:32+01:00


Miłość to piękne uczucie, które łączy dwojga ludzi. Kiedy ktoś kogoś kocha to zrobi wszystko dla swojej drugiej połówki. Zdolny jest do największych poświeceń, nawet oddać życie. Oczywiście jeśli naprawdę kocha.
W gimnazjach młodzież już przeżywa swoje pierwsze miłości i zauroczenia. Gdy kogoś poznają i ta osoba im się podoba dążą do tego by poznać ją bliżej a później z nią chodzić. Nazywają to miłością. Mówią sobie, że kochają, tęsknią, myślą o sobie. Przytulają się chcą być ze sobą blisko... A później wielkie bummm... Wszytko się psuje i niszczy. Pada wiele nieciekawych słów, rozstanie następuje w gniewie. Najczęściej z błahych powodów, nieznanych do końca nawet im samym. Dochodzi nawet do tego, że mówią o byłej ukochanej osobie źle...
Romeo i Julia tych dwoje kochanków łączyła piękna więź. Tak bardzo się kochali, że byli zdolni do największego poświęcenia. Byli zdolni oddać życie za ukochaną osobę. Umarli by być razem, ponieważ za życia nie mogli... Swoją śmiercią pogodzili też dwie zwaśnione rodziny.
Moim zdaniem młodzież nie jest zdolna do wielkich poświęceń dla miłości. Oni nie rozumieją tego uczucia nie odróżniają miłości od zauroczenia. Uważam, że nastolatkowie nie powinni mówić sobie kocham, lepiej powiedzieć bardzo cię lubię, tęsknie za tobą, myślę o tobie, niż kocham... Bo jeśli naprawdę nie kochają to lepiej nie ranić... Gdy się rozstaną to dziewczyna może się załamać. Będzie myśleć o tym dlaczego powiedział, że kocha jeśli na serio wcale tak nie było... A to bardzo boli... Romeo i Julia to zupełnie inna historia. To była prawdziwa miłość. Nie sądzę by młodzież potrafiła poświęcać się dla miłości...
10 3 10
2010-03-25T20:05:18+01:00
Dzisiejsza młodzież nie jest zdolna do poświęceń w miłości tak jak Romeo i Julia.

Dzisiejsza młodzież jest zagoniona, myśli tylko o dobrej pracy i dobrze płatnej. Nie liczy się czas dla przyjaciół i na związki, czas młodzi przeliczają na pieniądze im więcej godzin przepracują tym więcej myślą, że zarobią. Dzisiejsza młodzież jest mało zainteresowana światem i ludźmi. Powyższą tezę udowodnię argumentami.

Pierwszym z nich będzie to że Romea i Julię łączyła niezwykła więź. Więź miłości. Nie mogli jednak być razem, bo ich rody były skłócone. Byli gotowi się zabić, by w chociaż w niebie być razem i tak się stało. Ponieśli śmierć na jednym łożu. Jest to smutne. Dzisiejsza młodzież powiedziałaby, że nie ma siły walczyć ze swoimi rodzinami i przeciwnościami losów. Poddaliby się i zerwali ze sobą, a swą miłość przekształciliby na inne uczucie, na przyjaźń. Jest to umowna granica, której już nigdy nie przekroczą. Nie będą walczyć ni starać. Stwierdziliby, że to wszystko nie ma sensu, że to jest za wysoki próg na ich nogi. Nie sprzeciwialiby się i żyliby w zgodzie. Romeo i Julia tak by nie potrafili. Taka jest prawda młodzież jest skora do wszystkiego, ale nie do walki o miłość. Ten argument podkreśla wyżej napisaną tezę.

Kolejnym argumentem może być to że dzisiejsza młodzież nie patrzy w przód i jest mało odpowiedzialna. Ludzie niedojrzali twierdzą, że zawsze będą młodzi, a żyć będą wiecznie. Tak to wygląda na pozór, ale tak naprawę jest całkiem inaczej. Przecież nikt nie chce na starość być sam. Każdy starszy potrzebuje czyjeś pomocy, choćby porozmawiać, pocieszyć, czy podać kubek z herbatą i lekarstwa. Młodzi tego w wieku młodzieńczym nie dowidzą i nie są gotowi związać się. Miłość nie zawsze przychodzi od tak. Często trzeba o nią walczyć i dbać, pielęgnować to co już zaszło, a młody chłopak poddaje się i ciągle mówi że jest nie gotowy. Pytanie: Kiedy będzie? Może być przecież już wtedy za późno. Nie wolno oddalać się od swej drugiej połówki. Oddalenie się może zepsuć całą prace. Romeo i Julia nie mieli możliwości wyboru, dlatego musieli chcąc być razem ponieść śmierć. Argument ten dowodzi tezy, że dzisiejsza młodzież nie jest zdolna do poświęceń w miłości tak jak Romeo i Julia.

Ostatnim moim argumentem lecz nie mniej ważnym będzie to, że młodzi ludzie myślą nad tym co robią. Związują się z jedną dziewczyną, kobietą, a za moment robi skok w bok i idzie do innej. Swą do tej pory ukochaną zostawia samą. Ta płacze i szuka go w swych myślał z pytaniem: Czemu właśnie ona? Tak wiele kobiet jest krzywdzona przez mężczyzn. Ten powód utrąca młodych od zawarcia jakichkolwiek związków. Żyją w wolnych związkach, w których nic nie jest pewne. Brak ufności do drugiej osoby to, to co przeżywają młodzi. Dlatego dzisiejsza młodzież nie jest zdolna do poświęceń w miłości tak jak Romeo i Julia.

Romeo i Julia żyli inaczej w dawnych czasach, niż ludzie dzisiaj. Są to dwa różne światy. Trudno zaufać drugiej osobie i trudno też znaleźć tą idealną drugą połówkę. Dlatego jest tak mało związków, młodzi są nieodpowiedzialni i są mało ufni. Mają mało czasu, a liczą się tylko pieniądze. Tak więc niedojrzali ludzie dzisiaj nie są gotowi do poświęcaj dla miłości tak jak Romeo i Julia.

8 3 8