Odpowiedzi

2010-03-25T18:56:52+01:00
Postanowiłam opisać Danuśka
Jest to główna bohaterka powieści ''Krzyżacy''. Dziewczyna ta nie miała lekkiego życia. Już mówię dlaczego.
Gdy była dzieckiem straciła swoją ukochaną mamę. Dlatego ojciec Jurand oddał ją w ręce Anny Danuty.
Porwano i strasznie okaleczono jego ojca który był jej najbliższą rodziną.Jednak kiedy pojechała aby spotkać się z ojcem została porwana przez Krzyżaków.


Liczę na naj ^^
5 3 5
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-25T19:50:11+01:00
Główny bohater powieści Henryka Sienkiewicza pt. "Krzyżacy" pokochał w swoim życiu dwie piękne kobiety: Danusię i Jagienkę. Ja większą sympatią jednak darzę Jagienkę.

Jagienka w niczym nie była gorsza od Danusi, sam autor pisze o niej, że była "piękna jak łania". Ponadto Jagienka posiadała bardzo ciekawy charakter. Była odważna i nieustępliwa, a także skłonna do poświęceń a udowodniła to ratując życie Zbyszkowi, kiedy próbował zaatakować go niedźwiedź. Cechowała ją życzliwość dla każdego człowieka i nigdy się nie wywyższała,nie pokazywała, że może być od kogoś lepsza. Była cierpliwa i uparta, a jej upór opłacił się - wyszła za mąż za swojego wybranka, nie chcąc w ogóle słyszeć o starających się o jej rękę chłopcach. Umiejętność czekania i wiara w siebie były jej podstawowymi cechami. Jagienka nie poddawała się łatwo przeciwnościom losu, była prostolinijna, szczera i konsekwentna we wszystkich swoich działaniach. Nic nie mogło złamać jej postanowienia, posiadała też bardzo dużo kobiecego uroku i czaru.
3 4 3