Hej ;) błagam o pomoc!!!
1. Napisz jaką rolę pełni narratot w noweli Bolesława Prusa pt. ,,Kamizelka'' (tak na pół kartki w zeszycie)
2. Napisz kim dla Jana Kochanowskiego była Jego ukochana Urszula, za życia i po śmierci (co o niej mówił) (tak na 1 str zeszytu)
prosze o odpowiedzi na temat a nieściągnięte z internetu.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-25T19:29:26+01:00
1. Bolesław Prus w swoim utworze pt "kamizelka" pełnił rolę obserwatora.
Opisywał wydarzenia, związane z kamizelką i opisywał je.
Powieść napisana jest w formie pamiętnika, notatnika osobistego.
Mółg brać w tym udział ale jednak nie. Tutaj jest tylko obserwatorem, opisującym swoje odczucia, które są zawarte w książce.
2.Jan Kochanowski - Jak można go nazwać.? My nie znamy go z jego osobistej strony. Znamy go na tyle , na ile on nam pozwolił uchylając rombka swoich uczuć - opisywanych w trenach, fraszkach i innych utworach.
Możemy przypuszczać, ze był przykładnym ojcem. Swoją "rolę taty odgrywał" w bardzo dobry sposób. Z własnego przykłądu wiemy, że rodzice kochają nas jednakowo - nie mniej, lub bardziej - po prostu jednakowo. W tym przypadku również tak jest. Jan z Czarnolasu nie kochał Urszulki bardziej. To dlaczego tylko o niej pisał w trenach po jej śmierci.? Dlaczego nie poruszał tematu zgonu pozostałych córek w swoich utworach.? To wie tylko on. My możemy tylko przypuszczać. Ja uważam, że strasznie przeżył jej śmierć, iż była ona mała i wiele radości wnosiła do ich domu swoją żywotnością i impetem. Gdy umarła w domu wszystko ucichło i nie było takie same. Dlatego może odczuwał większy żal po jej stracie, niż po reszcie potomstwa.( nie wiem, czy nie za mało... A co do "Kamizelki" nie jestem pewna bo czytałam ją b.dawno)