Witam,

Potrzebuje "sprawozdanie-recenzję" (tak to się fachowo nazywa)
na temat jednej z podanych poniżej lektur. Muszę w szkole napisać, czemu wybrałem tą lekturę, o jej treści o autorze i bohaterach i troszkę o wydarzeniach. Nie śpieszcie się... do 22 jeśli można. Na 2 strony zeszytowe :D...

Lektury:
"Mały książę" Antoine de Saint Exupery
"Śmierć urzędnika" Antoni Czechow
"Syzyfowe Prace" Stefan Żeromski

Dziękuję+ naj :)...

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-27T14:48:13+01:00
MAŁY KSIĄŻE
1.Czas akcji:
a) czas akcji 8 dni spędzonych pilota z księciem
b) fabuła 1 rok wspomnienia pilota pisane z perspektywy lat
fabuła=akcja+retrospekcje

2.Miejsce akcji+fabuły:
a) akcji: Sahara w Afryce
b)fabuły: B-612 czyli planeta Małego Księcia, B-325, B-326, B-327, B-328, B-329, B-330 (pokolei planety: króla, pijaka, próżnego, bankiera, latarnika i geografa), Ziemia, Sahara, góry, ogród różany, dworzec, łąka.

3.Bohaterowie:
-pilot- główny bohater
-Mały Książę- bohater tytułowy
-lis
-róża
-zwrotniczy
-żmija
-król
-kupiec
-pijak
-próżny
-bankier
-latarnik
-geograf
-rodzice pilota
-dorośli

4. Plan wydarzeń:
1. Lądowanie pilota na Saharze
2. Spotkanie Małego Księcia
3. Rozmowa:
a) prośba o narysowanie baranka
b) narysowanie strzyni
c) opowieść Małego Księcia o planecie
d) opowieść o podróży
e) strach Małego Księcia o różę
f)prośba o kaganiec dla baranka
4.Brak wody
5.Znalezienie studni
6. Zapadnięcie nocy
7. powrót pilota
8. Zauważenie Małego Księcia i żmiji przez pilota
9. Lęk o Małego Księcia
10. Zabicie Małego Księcia przez żmiję
11. Wspomnienia

Ksiązka opowieda o losach pilota, który spotkał przybysza z planety B-612- Małego Księcia. Pilot rozbił się na Saharze, gdzie spotkał Małego Księcia. Mały Książę opowiedział pilotowi o swojej planecie i róży, która jest jego przyjaciółką, ale jest bardzo męcząca, dlatego zleciał na Ziemię z ptakami. Wcześniej jednakodwiedził kilka innych planet, z czego wywnioskował, że dorośli są niezwykle dziwni, gdyz wykonują żmudną i nikomu nie potrzebną pracę. Kiedy pilot spotkał Małego Księcia został poproszony o narysowanie baranka. Pilot nie umiał rysować, dlatego też narysował skrzybkę i powiedział chłopcu, że tam jest baranek. Chłopiec bardzo się ucieszył z tego rysunku. kiedy woda zaczęła sie kończyć znaleźli studnię, z której pilot podał wodę Małemu Księciu, co uczyniło go najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Po tych zdarzeniach pilot udał sie do obozu. Kiedy wracał do Małego Księcia zobaczył, że ten rozmawia ze żmiją. Następnego dnia wytłumaczył, że pomoże ona mu przenieść się na powrót na swoją planetę.

Wybrałem tę książkę, gdyż jest bardzo pouczająca i ukazuje świat dorosłych w powien dziwny, a zarazem fascynujący sposób. pokazuje, że dzieciństwo jest wstaniałe, gdyż nie musimy się martwić o codzinne problemy. Nie mamy również rzadnych większych obowiązków. W Książce Mały Książe uczy nas miłości, przyjaźni i śmierci oraz ukazuje nam wady świta dorosłych.

Mam nadzieję, że pomogła:)