Mały książę

wyciągnij wnioski z fragmentów wypowiedzi lisa i dokończ znajdujące się każdym cytatem.

lecz jeżeli mnie oswoisz, będziemy sie nawzajem potrzebować. będziesz dla mmnie jedyny na świecie. i ja będę dla ciebie jedyny na świecie.
przyjaźń to.......................

gdybyś mnie oswoił, moje życie nabrałoby blasku.
przyjaźń to.......................

z daleka będę rozpoznawał twoje kroki-tak różne od innych. na dźwięk cudzych kroków chowam się pod ziemią. twoje kroki wywabią mnie z jamy jak dźwięki muzyki.
przyjaźń to........................

widzisz tam łany zboża? nie jem chleba. dla mnie zboże jest nieużyteczne.łany zboża nic mi nie mówią. to smutne! lecz ty masz złociste włosy. jeśli mnie oswoisz, to będzie cudownie. zboże, które jest złociste, będzie mi przypominało ciebie. i będę kochać szum wiatru w zbożu..
przyjaźń to........................
proszę o szybką odpowiedź

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-25T20:18:09+01:00
1. Niezwykłe uczucie, ukazujące szczególność i wyjątkowość bliskiej nam osoby.
2. Przyjaźń to zmiana sposobu patrzenia na świat, ukazująca nam jego prawdziwe piękno poprzez osobę, do której ją żywimy.
3. uczucie, poprzez które wyzbywasz się swoich lęków i złych nawyków, by zastąpić je dobrymi i przemóc swe słabości dzięki zaprzyjaźnionej osobie.
4. To dar postrzegania świata, często przez pryzmat lubianej osoby.Jeżeli ona jest perfekcyjna porównujemy do niej innych, szukając w nich zalet do niej podobnych.

Nie wiem czy o to chodziło , ale mam nadzieję że się przyda

Pzdr (:
4 4 4