Odpowiedzi

2010-03-26T00:33:36+01:00
Artur był dzieckiem nieślunym Utara Pendragona i Igierny,kornwalijskiego Przyszły władca Kamelotu wychowywał się z dala od rodziców. Jego opiekunem był Merlin- czarodziej. To właśnie on podarował Utarowi słynny okrągły stół wraz ze wspaniałym zamkiem. gdy Pendragon zmarł to wśród rycerzy okrągłego stołu nie było zgody - kto ma zostać jego następcą. Decyzję podjął Merlin. Według jego słów tron należał się temu, który wyciągnie utkwiony w skale miecz i trzymany w niej magiczną siłą. Miecz ten wcześniej w nie wyjaśnionych okolicznościach pojawił się w Londynie. Wielu próbowało wyjąć miecz ze skały, ale nikomu nie udało się dokonać tej sztuki. W tym czasie Artur przybył do na turniej rycerski do Londynu..Jego opiekunem miał być jeden z biorących udział w turnieju rycerzy. Tuż przed walką zorientował się on, że nie ma przy sobie miecz, więc kazał Arturowi przynieś jakiś orężArtur postąpił zgodnie z poleceniem i wyciągnął utkwiony w skale Miecz Anglii (tak nazywał się miecz, który miał zostać wyciągnięty przez następcę Pendragona) i nieświadom wagi swojego czynu zaniósł go swojemu opiekunowi. Artur dowiedział się, że według legendy powinien zostać królem. Nie wszyscy rycerze chcieli się zgodzić, żeby Artur był ich królem ale dzieki pomocy Merlina w końcu objął należny mu tron.
Miecz został zniszczony. Stało się to , gdy porywczy Artur dobył go bez powodu przeciwko jednemu ze swoich rycerzy. Król przekonał się, że w dużym stopniu jest zależny od magii. Pogrążony w czarnych myślach szedł brzegiem jeziora, gdy wynurzająca się z wody ręka podała mu jego nowy oręż - słynny miecz, Ekskalibur. Dzięki tej wspaniałej broni i swej mądrości Artur dokonał wielu chwalebnych czynów - m.in. udało mu się zjednoczyć Brytanię. Król znalazł swoją miłość. Jego wybranka Ginerwa była córką szkockiego króla Leodegransa. Szczęście Artura nie trwało jednak wiecznie. Ginerwa zakochała się w jednym z rycerzy okrągłego stołu. Młodzi zostali kochankami. Kiedy stało się jasne, że król wie o zdradzie, Lancelot zbiegł do Bretanii. Artur ruszył w pościg za zdrajcą. To był początek końca wspaniałego królestwa. Władca oblegał twierdzę Lancelota. Przerwał oblężenie, gdy dowiedział się, że jego siostrzeniec zajął Kamelot.Wtedy Artur zwołał rycerzy do walki z buntownikiem. Zanim jednak doszło do bitwy, prawowity król i zdrajca spotkali się by omówić warunki pokoju i zapobiec rozlewowi krwi. Nieufni w stosunku do siebie wydali obaj rozkaz swoim wojskom, by rozpocząć walkę gdy tylko choć jeden z przeciwników dobędzie broni. Pech chciał, że jeden z rycerzy wyjął miecz by obronić się przed wężem. Wtedy rozpętało się piekło, z którego żywi wyszli tylko dwaj rycerze Artura. Wszyscy przeciwnicy zginęli. Konający król rozkazał wrzucić Ekskalibur do tego samego jeziora, z którego otrzymał wspaniały miecz, sam zaś udał się zaczarowaną łodzią do Awalonu by uleczyć rany. W ostatnich słowach wspomniał wiernym rycerzom, że jeszcze kiedys wróci by znów poprowadzić swój lud.
Grób Artura znajduje się w Glastonbury. Jest na nim napis, który głosi: -Tu leży Artur, który był królem i królem będzie-.
Istniej kilka wersji legendy o królu Arturze.