Odpowiedzi

2010-03-25T20:49:17+01:00
Witaj!
Wiem, ze się jeszcze nie znamy ale dowiedziałem się ostatnio o tym jak ciężko jest żyć w Afryce.
Dowiedziałem się na przykład jak ciężko jest zdobyć wodę i jedzenie. Jak trudno dbać o higienę. Nie wyobrażam sobie jak przetrwać w takich warunkach. Nie wyobrażam sobie tam siebie. Podziwiam cię za to jak wygląda twoje życie codzienne. Wiem, że moje życie to dla ciebie coś tak dziwnego i nieprawdopodobnego, że chciałbym ci móc dać część mojego życia. Zastanawiam się jak ci pomóc. Wybrałem kilka rzeczy które powinny ci się przydać. Paczka dojdzie za kilka dnie. Jest tam jedzenie i ubrania oraz świetne komiksy. Mam nadzieje, ze ci się spodoba i przyda chociaż części tych rzeczy. Jeżeli będę mógł jeszcze jakoś pomóc. Odezwij się a zrobię wszystko co w mojej mocy.
Pozdrawiam Ciebie i Twoją rodzinę i wszystkich kolegów. Odpisz szybko

(podpis)
10 4 10
2010-03-25T21:55:57+01:00
Drogi Kali! (możesz wymyślić inne imię)
Właśnie skończyłam oglądać reportaż o życiu prostych ludzi w twoim kraju. Dotąd sądziłam, że dzięki pomocy różnych organizacji sytuacja znacznie się polepszyła. Teraz wiem jak strasznie się myliłam.
Większość twoich rówieśników nie chodzi do szkoły. Szkoły są często oddalone o kilkadziesiąt kilometrów, a poza tym tylko nielicznych stać na kształcenie się. W najbiedniejszych regionach Twojego państwa ludzie głodują. To przerażające, ale głód cierpi co 3 mieszkaniec kontynentu afrykańskiego! Już nawet małe, kilkuletnie dzieci ciężko pracują. Od rana noszą wodę ze studni znajdującej się kilka kilometrów od wioski. Problem stanowi również higiena. Przez brud i bakterie w Twoim kraju wybuchają epidemie i szerzą się choroby zakaźne. Ludzie z Polski chcą Wam pomóc. U nas działają takie organizacje jak Polska akcja humanitarna. W przyszłości mam zamiar wyjechać do Kenii jako wolontariusz. W obecnym czasie można adoptować dziecko z Afryki. Ja mogę pomóc ci jedynie wysyłając paczkę i modląc się za ciebie. Nasze życie jest tak różne, ale tak samo ważne.
Proszę napisz czego potrzebujesz. Oferuję Ci szczerą i bezinteresowną pomoc. Jeśli to możliwe przyślij mi Swoje zdjęcie. Serdecznie pozdrawiam Ciebie i Twoją rodzinę.
(no i sie podpisz)
8 3 8