Odpowiedzi

2010-03-25T21:59:17+01:00
Zalety mieszkania na wsi to przede wszystkim cisza. Nie ma żadnych samochodów przejeżdżających co chwila pod oknem, można poodychać świeżym powietrzem (chyba że posiada się stajnię ;P), grillować z przyjaciółmi. Wadą z kolei jest to, że zazwyczaj na wsi nie ma zbyt wielu sklepów a jeśli są to otwarte do 17, rzadziej 19 i nie mają zbyt wielkiego asortymentu.
W mieście zaś przede wszystkim pełno jest sklepów, jest poczta i inne tego typu instytucje państwowe. ;P Wadą jest zaś ogólny hałas, samochody przewalające się ulicą, tłoki na ulicach, smród spalin oraz szarość, brak zieleni.
Od siebie dodam że mieszkam w mieście i zdecydowanie wolałbym się przeprowadzić na wieś mimo iż jeśli chciałbym zrobić jakieś porządniejsze zakupy musiałbym pokonywać te kilka kilometrów.
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-25T22:09:46+01:00
Wieś czy miasto? Pytanie odwiecznie nurtujące całą społeczność półkuli ziemskiej. Dylemat przed jakim staje praktycznie każdy człowiek- cisza czy hałas? W poniższym tekście postaram się opisać swój pogląd na tę sprawę i swoje własne odczucia co do miejsca zamieszkania.
Zazwyczaj osoby mieszkające w mieście mają dość ciągłego brzmienia klaksonów samochodowych szumu tramwajów, czy śmiechów przechodnich. Mażą oni o ciszy i spokoju w małym domku na odległej od cywilizacji Wsi. Natomiast ludzie mieszkający w malutkim miasteczku czy Wsi pragną ciągłego ruchu czy hałasu. Moim zdaniem człowiek, aby poznać co dla niego jest najlepsze powinien skosztować wszystkiego. Zapewne większość mieszkańców miasta po przeprowadzeniu się na Wieś w końcu zatęskni za cywilizacją. I na odwrót.
Jeżeli chodzi o moją osobę, chciałbym trochę pomieszkać na wsi i trochę w mieście. Możliwe, że nie wystarczyłoby mi to. Wtedy musiałbym wybrać jedno rozwiązanie. A chyba najlepszym rozwiązanie byłoby zamieszkanie na obrzeżach miasta. Wtedy można „zjeść ciastko i mieć ciastko. Miałbym wszystko obok. Ciszę i spokój a kawałek dalej hałas i cywilizację. Wszędzie blisko, wygodnie i miło.