Uzupełni tekst określeniami z ramki.
Każdy nie letni rowerzysta , który chce się poruszać po drodze. musi mieć______ ________(nie jestem pewien ale ja bym stawiał światło odblaskowe). Zanim jednak wyruszysz na przejażdżkę, powinien sprawdzić, czy jego rower jest sprawny__________ i odpowiednio_________________.Pojazd powinien mieć działające:
__________________,____________________________oraz__________
_______ przednie i tylne. Ponadto rowerzysta, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo i widoczność na drodze,nie może zapominać o______________i____________________.Jadąc rowerem, trzymamy ręce na _________(tu bym stawił kierownicy) .
, a nogi na _________________(raczej pedałach) .
Poruszając się po drodze, jedziemy_____________________ stroną, korzystając z pobocza i uważając na innych uczestników _____________________.

A tu są te wyrazy z ramki
kierownicy, wyposażony,światła odblaskowe, prawą, kasku,kartę rowerową, dzwonek, pedałach, odblaskach, ruchu drogowego, hamulec, technicznie

1

Odpowiedzi

2010-03-26T06:48:46+01:00
Uzupełni tekst określeniami z ramki.
Każdy nie letni rowerzysta , który chce się poruszać po drodze. musi mieć światło odblaskowe. Zanim jednak wyruszysz na przejażdżkę, powinien sprawdzić, czy jego rower jest sprawny dzwonek i odpowiednio wyposażony.Pojazd powinien mieć działające:
hamulce, kartę rowerową oraz technicznie koła przednie i tylne. Ponadto rowerzysta, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo i widoczność na drodze,nie może zapominać o kasku i odblaskach .Jadąc rowerem, trzymamy ręce na kierownicy, a nogi na pedałach.
Poruszając się po drodze, jedziemy prawą stroną, korzystając z pobocza i uważając na innych uczestników ruchu.