Odpowiedzi

2010-03-26T14:50:00+01:00
Terry Gilliam (ur. 1940 r. w amerykańskim stanie Minnesota), to jeden z najbardziej oryginalnych twórców w historii kina. Zaczynał jako animator, sławę zdobył będąc członkiem kultowej grupy Monty Python, by później rozpocząć prominentną karierę reżyserską, która trwa po dziś dzień. Nazywany wizjonerem lub hochsztaplerem, jego filmów nie da się pomylić z niczym innym. Zawsze walczył o swoją wizję, pokonując szereg stojących na drodze przeszkód. Jego kino jest specyficzne, autorskie, osobiste, jedyne w swoim rodzaju; pełne halucynogennych wizji i stricte humanistycznego myślenia o świecie; czasem hurraoptymistyczne, czasem depresyjne i mroczne. Dlatego też zawsze dzieli publiczność na co najmniej kilka obozów, sprawiając, iż każdy kolejny obraz jest szeroko dyskutowany. Nakręcił 11 filmów pełnometrażowych i wiele krótkich metraży, w szczególności animacji. W związku z polską premierą "Parnassusa" , najnowszego obrazu twórcy, przypominamy dorobek filmowy Terry'ego Gilliama.
1 3 1
2010-03-26T15:01:58+01:00
pewnego dnia pewien rycerz o imieniu Ariel postanowił wsiąść udział w konkursie o kturym muwiono ze gdy sie go rozwiąze dostanie sie reke najpiekszej ksiezniczki o imieniu zuzia. Kazdy rycerz marzył o niej .
gdy nastał dzień konkursu Ariel niechcąco podsłuchal ze szukuje sie oszustwo w konkursie . jjjjjeden z rycerzy nastawił pułapke by go wygrać. I zasiąść na tronie króla . ariel wystraszony pobiegł powiedziec wszystko królowi . Gdy król to usłyszał nie wieżył w to co słyszy . Król bez wachania wezwał straż i kazał przyprowadzić oszusta.Rycertz nie chciał sie przyznać ale po jakimś czasie przyznał sie do winy a krol wzamian za ujawnienie oszusta wydał Ariela zza swojo córke i żyli długo i szceśliwie..
1 1 1
2010-03-26T15:02:41+01:00
Pewnego słonecznego dnia szedł raz sobie chłopiec.Zobaczył on z daleka jadącego na koniu rycerza.Miał on błyszczącą piękno zbroję .Chłopic pomyślał chwilkę ,że jak dorośnie to zostanie rycerzem.Po paru latach kiedy chłopiec urósł nadal chciał zostać rycerzem.Poszedł więc do króla Homara i spytał go czy zrobi go rycerzem.Lecz król go ośmiał i kazał go wyprowadzić. Chłopiec był bardzo zawiedziony. Pewnego dnia została porwana księżniczka córka Homera. Król Homer rozkazał wszystkim rycerzom ją znalęzć lecz nie odnaleziono jej.Król był w rozpaczy ,że stracił swoją jedyna córkę .Kiedy szedł chłopiec przez las zobaczył tam siedząco dziewczynę . Była piękna lecz zmarznięta. Chłopiec spytał jej jak ma na imię lecz ona nie pamiętała. Chłopiec pomyślał , że to pewnie jest córka króla Homera. Zaprowadził ją do Zamku. Okazało się ,że to była księżniczka. Król uczynił chłopca rycerzem ,a na koniec ożenił go z księżniczko.
3 4 3