Napisac rozprawke. na wybrany temat. Na podstawie ksiazki ''kamienie na szaniec''
1)Czy ofiara bohaterów ''kamienie na szaniec''-Alka, Zoski, Rudego była daremna.? Rozwaz w formie rozprawki.
2)Nie bylismy bezbronnym narodem podczas okupacji. Udowodnij te teze na podstawie dzialan organizacji konspiracyjnych.
3)''Kamienie na szaniec'' to opowiesc o ludziach, ktorzy potrafia ''pieknie umierac i pieknie zyc''
4) czego nauczylem sie z ksiazki ''kamienie na szaniec''- rozprawka

1

Odpowiedzi

2010-03-26T17:42:01+01:00
''Kamienie na szaniec'' to opowiesc o ludziach, ktorzy potrafia ''pieknie umierac i pieknie zyc''

O chłopcach, którzy wiosną 1939roku zdawali maturę w warszawskim liceum Stefana Batorego mówiono i mówi się "oni potrafili pięknie żyć i pięknie umierać". Przyjaciele Alek, Rudy i Zośka byli bardzo zwarta grupą, odznaczającą się koleżeństwem, humorem, aktywnością. Młodzież, która walczyła o Ojczyznę w czasie II wojny światowej.
Alek, Rudy i Zośka już od młodości byli uwikłani w koszmar wojny i okupacji. W tych trudnych czasach umieli jednak normalnie funkcjonować. Młodzi ludzie mieli swoje własne wspólne plany, które niestety przerwała w realizacji wojna. Młodzi ludzie walczyli o swój kraj, stawiali bardzo trudne kroki w swoim życiu. Nie martwili się o swoje życie, troszczyli się także o życie innych. Każdy z przyjaciół ratował się nawzajem. Mieli swój honor. Dbali o to, by Polska istniała dla innych, dla ich pokoleń.
Alek, Rudy i Zośka to ludzie którzy potrafili pięknie żyć i pięknie umierać. Gdy żyli walczyli o życie innych, swoje a przede wszystkim o życie kraju. Bali się śmierci, jednak wiedzieli, że gdy umrą to w nadziejii, że odzyskali to co mieli. Pięknie umierać? Dlatego, że każdy z nich umarła z szacunkiem, honorem do każdego, ciesząc się ze zwycięstwa.
1 4 1