Odpowiedzi

2009-10-29T20:10:45+01:00
Aby spotkać się z Jezusem czytam pismo świętę, uczęszczam na katechezę i chodzę na eucharystię. W moim życiu zmieniło się to, że teraz w każdym momencie mogę liczyć na pomoc Jezusa i jeszcze nigdy się na nim nie zawiodłem.
1 3 1
2009-10-29T20:15:11+01:00
Jezus jest jedną z ważniejszych osób w moim, życiu.
Codziennie modlę się do niego, dziękuję Mu za wszystko co dobrego zrobił, przepraszam za swoje grzechy, proszę o pomoc w trudnych sytuacjach.
Aby spotkać się z nim staram się jak najczęściej rozmawiać z nim poprzez "modlitwę". Spotykam się z nim w sposób duchowy, jest On cały czas obecny w moim sercu, duszy.
Dzięki tym spotkaniom łatwiej odróżnić mi dobro od zła, łatwiej przychodzi mi pomaganie innym, częściej żałuję za swoje grzechy, które popełniam dość często.
Wiem, że mi wybaczy.
Jezus jest tylko jeden i trzeba robić wszystko, żeby Go tylko nie stracić...Jezus jest dla mnie wszystkim.Takie coś wymyśliłam:)
Jak Ci się nie spodoba to nie oznaczaj, że jest złe albo coś...pliss
1 1 1
2009-10-29T20:15:34+01:00
Szkoda, że w taki sposób postrzegasz naukę o Bogu.
Bo religia to nic innego jak teologia - a to w dosłownym znaczeniu oznacza teos Bóg logos nauka -nauka o Bogu-.
Być może ten tekst przybliży Ci postać Jezusa i udowodni Ci, że warto wierzyć nie tylko dlatego bi mi rodzice karzą, tylko dlatego, że ja rzeczywiście potrzebuje mojego Mistrza.


Człowiekowi wydaje się, że zna wszystko, że poznał najskrytsze marzenia, tajniki wiedzy o otaczającym nas świecie. Ale przychodzi taki moment kiedy w życiu zadajemy sobie pytanie po co ja żyję, dlaczego żyję. Jaki jest cel mojego istnienia?
I w tym momencie do serca człowieka puka Bóg.
Zależy to tylko od nas czy przyjmiemy Go czy odrzucimy?
Jeżeli już przyjmiemy to czeka nas ciężka praca. Przemian, ciągła praca nad sobą, jednak po kilku zdarzeniach, wydarzeniach w naszym życiu spostrzeżemy, że warto zaufać Bogu.