Odpowiedzi

2010-03-26T17:32:12+01:00
Sentencję ''Człowieka można zniszczyć ale nie pokonać'' uważam za trafną. Ludzie potrafią dokonywać wielkich rzeczy, zgadzać się na wiele poświęceń dla których wynajdują wręcz nadludzkie siły.
Tę mądrość życiową wypowiedział Ernest Hemingway a udowodnił iż naprawdę w nią wierzy pisząc tekst pt. ''Stary człowiek i morze''. Opisał w nim zmagania starego Santiago z ogromną rybą marlinem. Pomimo upływu czasu i rosnącego zmęczenia mężczyzna nie poddał się bólowi. Nie zrezygnował zrobił wszystko by dopiąć swego.
W każdym z nas drzemie ogromna siła. Pozwala tym, którzy ją odnajdą przetrwać na prawdę wiele. Nie raz słyszy się doniesienia o osobach które pomimo prześladowań, nie kiedy tortur wytrwały w swoich przekonaniach, nie dali się pokonać.
Czasem ktoś z pozoru kruchy i słaby zaskakuje nas swoją determinacją. Hitler zdecydował że zniszczy ludność żydowską, jednak mu się to nie udało. Dlaczego? Ponieważ nie potrafił złamać ducha tych ludzi. Zniszczył ich ciała, pozabijał wielu, jednak nie pokonał ich. Jego już nie ma a oni ciągle istnieją.
Właśnie dla tego ten aforyzm jest tak trafny a dla mnie tak prawdziwy.


I jak Ci się podoba? Jak wybierzesz mój tekst to czy mogę liczyć na zaznaczenie mi odpowiedzi naj? :)
1 5 1