Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-26T19:27:42+01:00
Opium w rosole” to powieść niewątpliwie warta przeczytania. Polecam ją wszystkim, którzy mają na razie dość magii chcą powrócić do realiów niedalekiej przeszłości.

Ciepło, życzliwość, potrzeba życia rodzinnego, zrozumienia, szacunek dla drugiego człowieka ? to przesłanie tej powieści.
Myślę, że jest to książka godna polecenia dla wszystkich czytelników.

Książka opisuje historię Maćka, Kreski, Matyldy i innych młodych ludzi, jednak jest jeszcze ktoś, kto łączy wszystkie wątki - Genowefa Lompke lub Zombke.W zasadzie nie wiadomo kim jest tajemnicza dziewczynka, która pojawiła się znikąd. Jak każda książka Małgorzaty Musierowicz, Opium w rosole to pełna ciepła opowieść o miłości, zaufaniu i zrozumieniu.

Mimo, że książka opowiada o czasach PRL -u, uważam, że i dziś nie straciła ona całkowicie swojej aktualności. Dla naszego pokolenia kilometrowe kolejki, brak pewnych towarów, czy internowania polityczne, to już czasy niemal legendarne, ale czytelnik z łatwością dostrzeże, że nie wszystko o czym pisze Małgorzata Musierowicz przeszło już do lamusa.

Czytając ,,Opium w rosole" wkraczamy w świat naszych rówieśników. Tak jak my dzisiaj, tak i oni przeżywali swoje pierwsze miłości i pierwsze rozczarowania. Musieli zmierzyć się z problemami takimi jak brak akceptacji, wybór pomiędzy chęcią zaimponowania, a własną satysfakcją. Mięli problemy w szkole.

I dziś spotykamy ludzi podobnych do Kreski, Maćka, Piotra, czy Matyldy. Mozolnie budujemy swój wizerunek i męczymy się, gdy ktoś podważa nasz autorytet.

Książka nie jest więc wcale przestarzałą bajką, lecz opowieścią o problemach nastolatków, które tak jak stary Poznań, nie zmieniły się od szeregu lat.

Uważam, że w dobie komputerów i kolorowych pism radzących jak ubrać się na randkę i poderwać największego przystojniaka, warto sięgnąć po powieść, która w ciekawy sposób wprowadza młodych ludzi w świat koleżeństwa, przyjaźni i dojrzałych uczuć.

a jak nie taka odpowiedź to w google wejdz;)