Odpowiedzi

2010-03-26T20:03:28+01:00
Błonnik jest najbardziej deficytowym z pro- zdrowotnych elementów naszej diety. Usuwany przez przemysł z powodu trudnej ...
2010-03-26T20:03:55+01:00
2. odkłada się w naczyniach krwionośnych, hamuje przepływ krwi
1.Błonnik to nic innego jak części roślin, których nasz organizm nie potrafi strawić i wchłonąć
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-26T20:07:27+01:00
BŁONNIK:
jest to kilka substancji pochodzących ze ścian komórkowych roślin, które nie ulegają w naszym organizmie strawieniu. Jego dobroczynne właściwości uwydatniają się przede wszystkim w usprawnieniu perystaltyki przewodu pokarmowego.
Dobrze wpływają na jelita i przyspieszają jego ruchy, czyli poprawiają nasze trawienie. Wspomaga też rozwój bakterii jelitowych, współtworzących florę fizjologiczną dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Jednocześnie tez wiąże szkodliwe substancje z organizmu i dzięki temu szybciej są one usuwane z organizmu.
Element niezwykle ważny w prawidłowym żywieniiu.

CHRESTEROL
jest to substancja podobna do tłuszczów, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Cholesterol staje się problemem wtedy, gdy jego stężenie we krwi jest zbyt duże. Jeśli masz więcej cholesterolu niż Twój organizm potrzebuje, to jego nadmiar zaczyna się odkładać w tętnicach powodując miażdżycę. Zbyt duża ilość cholesterolu jest klasyfikowana jako ważny czynnik ryzyka prowadzący do poważnych chorób serca i naczyń związanych z miażdżycą.
Jest też tzw 'dobry choresterol'. (lipoproteina wysokiej gęstości). Transportuje on nadmiar cholesterolu ze ścian tętnic do wątroby w celu jego usunięcia, co oznacza, że duże stężenie cholesterolu HDL we krwi uważane jest za korzystne dla zdrowia. Prosty rachunek: Aby zachować zdrowe serce, ważne jest, by stężenie „złego” cholesterolu LDL było małe, a „dobrego” cholesterolu HDL duże.