Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-03-26T20:30:26+01:00
Są różne filmy nakręcone przez wielu reżyserów, lecz prawie wszystkie zawierają jeden z wielu elementów filmu- przemoc. Moim zdaniem seriale telewizyjne to "szyba mrocznego terrarium". Postaram się to udowodnić w poniższych argumentach.
Każde małe dziecko lubi oglądać bajki. W dzisiejszych czasach mało jest filmów dla dzieci, które nie zawierają przemocy. Chociaż raz na ekranie przewinie się taki motyw w bajce. W każdej z nich jest ktoś dobry i zły. Dobry wygrywa, ale co z tego, jeśli dzieci biorą przykład z czarnego charakteru?
Nastolatkowie często oglądają telewizję w wolnym czasie. Młodzież, która to robi, widzi na ekranie przemoc, gwałty i łamanie prawa. Wielu z nich naśladuje bohaterów. Ile młodzieży "dzięki" takim programom ma na swoim koncie kradzieży i innych przewinień? Z czego wynikają te komflikty? Między innymi przyczynia się do tego telewizja. Antoni Słonimski pisze: " Bez seksu i tortur nie ma zabawy". Myślę, że te słowa odzwierciedlają zawartośc większości filmów, które wpływają na młodzież i powstają takie a nie inne skutki.
O czym świadczy czerwone kółko z kwadracikiem w środku w prawym dolnym rogu ekranu gdy oglądamy niektóre filmy? Od ilu lat można oglądać taki program? Zawiera on pełno przemocu, gwałtu itp. Co chciwlę można zobaczyć jak jeden człowiek bije drugiego, leje się krew, słychać krzyki, odczuwa się strach, dostarcza się sobie adrenaliny. W filmie pt." Trzymaście duchów" można spotkać się z różnymi postaciami; zaczynając od ducha bez głowy a kończąc na postaci przeciętej w połowie. Ten film jest straszny. NIe jest przeznaczony dla dzieci a mimo to one go oglądają. Takie filmy śmiało możemy nazwać "szybą mrocznego terrarium".
Przytaczając powyższe argumenty myślę,że dowiodłam,iż seriale telewizyjne nie bez podstawy są nazywane szkołą przemocy i "szybą mrocznego terrarium".