Pomocy!
Już nie będę prosiła byście mi napisali nowele tylko poprawili błędy,te wszystkie stylistyczne też ;)
A więc jak by ktoś nie wiedział to mam napisać nowoczesną nowelę.

Rodzina Kwiatkowskich mieszkała na jednej z ostatnich wsi nad rzeką.Z dala od miasta i hałasu prowadzili swoje spokojne życie.Pani Alicja była szwaczką dopókinie zamkneli pobliskij szwalni.Pan Marek zkolei otworzy własny biznes - jest mechanikiem samochodowym.Mieli dwie córeczki,bliźniaczki pomimo to miały odmienne charaktery.Obie miały po pięć latek.Asi lubiłapsoty,a Julkę interesował śpiew.Dziewczynka chciała rozwijać swoją pasję,lecz musiała by codziennie dojeżdzać do miasta.Julka jednak nie poddawała się,nakłaniała rodziców na przeniesienie sie do miasta.Tata dowiadując się o marzeniach córki odradzał jej to.Załamana dziewczynka nie wiedziała co dalej ma zrobić.Mama poparła córeczke i pomagała w dążeniu do celu.W sekreci przed mężem organizowała koncerty na których Julia śpiewała swoje ulubione piosnki.Często wieczorem przy wturze pianina mamy dziewczynka podśpiwywała radośnie.Jej siostra lubiła dokuczać swojej mamie i siostrze podczas prób na koncert.Mazała nuty,zagłuszała śpiew krzycząc.Dziewczynce nie podobało sie że mam zwraca więcej uwagi jej siostrze.Pewnego dnia Asia teżchciła śpiewać.Pani Alicja dała i jej szansę tak jak kiedyś Julce.Okazało się że Asia śpiwał równie dobrze jak jej siostra.W końcu rodzina wyprowadziła się do miasta z powodu braku pracy na wsi.W nie długim czasie obie dziewczynki zdobyły sławę w mieście.
Trzeba wierzyć we własne siły i nigdy sie nie poddawać,nawet gdy jest ciężko.Wszystko zależy tylko od nas samych i od naszej silej woli.Każdy człowiek posiada ducha walki i powinnien dobrze go wykorzystać.Nie zawsze uda sie spełnić wszystkie marzenia lecz miejmy iskierke nadziei.
jeszcze zastanawiam się nad tytułem"Nie jeden talent" albo "Julka" "Spełnienie marzeń" Uprzejmie prosze o pomoc :)

3

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-03-26T21:23:24+01:00
Rodzina Kwiatkowskich mieszkała na jednej z ostatnich wsi nad rzeką. Z dala od miasta i hałasu prowadzili swoje spokojne życie. Pani Alicja była szwaczką -dopóki nie zamknęli pobliskiej szwalni. Pan Marek z kolei otworzył własny biznes - był mechanikiem samochodowym. Mieli dwie córeczki bliźniaczki, pomimo to miały odmienne charaktery. Obie miały po pięć latek. Asia lubiła psoty, a Julkę interesował śpiew. Dziewczynka chciała rozwijać swoją pasję ,lecz musiałaby codziennie dojeżdzać do miasta. Julka jednak nie poddawała się,nakłaniała rodziców na przeniesienie się do miasta.Tata dowiadując się o marzeniach córki, odradzał jej to. Załamana dziewczynka nie wiedziała, co ma dalej zrobić. Mama poparła córeczke i pomagała w dążeniu do celu.W sekrecie przed mężem organizowała koncerty, na których Julia śpiewała swoje ulubione piosenki. Często wieczorem przy wtórze pianina mamy, dziewczynka podśpiewywała radośnie. Jej siostra lubiła dokuczać swojej mamie i Asi podczas prób na koncert. Mazała nuty i zagłuszała śpiew krzycząc. Dziewczynce nie podobało sie to, że mama poświęcałą więcej uwagi siostrze .Pewnego dnia Asia też postanowiła zacząć śpiewać. Pani Alicja dała i jej szansę tak jak kiedyś Julce. Okazało się że Asia śpiewała równie dobrze, jak jej siostra. W końcu rodzina wyprowadziła się do miasta z powodu braku pracy na wsi. W niedługim czasie obie dziewczynki zdobyły sławę w mieście.
Trzeba wierzyć we własne siły i nigdy sie nie poddawać,nawet gdy jest ciężko.Wszystko zależy tylko od nas samych i od naszej silej woli. Każdy człowiek posiada ducha walki i powinnien go dobrze wykorzystać.Nie zawsze uda sie spełnić wszystkie marzenia, lecz miejmy iskierke nadziei.

Poprawiony tekst ;)
Pamiętaj , żebyś nie myliła czasów, jeśli piszesz przez cały czas w przeszłym np. ' on był', to nie możesz nagle dać ' on jest ' . ;)
2010-03-26T21:29:25+01:00
Rodzina Kwiatkowskich, mieszkała pośród lasu, na oddalonej wsi nad rzeką.Z dala od miasta, hałasu i ogromnego natłoku ludzi. Prowadzili swoje spokojne życie.Pani Alicja była szwaczką dopóki nie zamknęli pobliskij szwalni.Pan Marek natomiast otworzy własą firmę, oferującą usługi mechaniczne. Mieli dwie córeczki, bliźniaczki które pomimo ogromnego podobieństwato miały odmienne charaktery.Obie pięciolatki. Asia lubiła psoty,a Julkę interesował śpiew. Dziewczynka chciała rozwijać swoje zainteresowania, jednak to dużo kosztowało. Julka jednak się nie poddawała. Nakłaniała rodziców, na przeprowadzkę do miasta.Tata jednak kiedy dowiedział się o marzeniach córeczki próbował ją od tego odwieść. Załamana dziewczynka nie wiedziała co dalej ma zrobić. Jednak nadzieja pozostała w mamie, która ją popierała i pomagała w dążeniu do celu.W sekreci przed mężem organizowała koncerty, na których Julia śpiewała swoje ulubione piosnki.Często wieczorem przy wturze pianina mamy dziewczynka podśpiwywała radośnie.Jej siostra lubiła dokuczać swojej mamie i siostrze podczas ich prób koncertowania. Kreśliła nuty, zagłuszała śpiew krzycząc, tym samym próbując zwrócić na siebie uwagę.Pewnego dnia Asia też chciła śpiewać.Pani Alicja dała jej również szansę jak kiedyś Julce.Okazało się że Asia śpiwał równie dobrze jak jej siostra.W końcu rodzina wyprowadziła się do miasta z powodu braku pracy na wsi. W ciągu krótkiego czasu obie dziewczynki zdobyły sławę w mieście.
Trzeba wierzyć we własne siły i nigdy sie nie poddawać,nawet gdy jest ciężko.Wszystko zależy tylko od nas samych i od naszej silej woli.Każdy człowiek posiada ducha walki i powinnien dobrze go wykorzystać.Nie zawsze uda sie spełnić wszystkie marzenia lecz należy pozostawiać sobie chociaż jedną iskierkę nadziei, która najmocniej będzie nam przyświecać.

Tytuł "Czy, nie każdy zasługuje na szansę?" albo "Dlaczego nie duet?"
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-26T21:30:59+01:00
Jestem na kierunku humanistycznym na studiach. Wszystko zrobiłem tak, aby nie wyglądało na pracę nie z tej ziemi. Twój tok myślenia jest taki sam jak był wcześniej. Poprawiłem parę błędów, dodałem przecinki i przekształciłem zdania. Życzę dobrej oceny!

"Rodzina Kwiatkowskich mieszkała na jednej z ostatnich wsi nad rzeką. Z dala od miasta i hałasu prowadzili swoje spokojne życie. Alicja z zawodu była szwaczką - dopóki nie zamknęli pobliskiej szwalni. Z kolei Marek otworzył własny biznes - z wykształcenia jest mechanikiem samochodowym. Marek i Alicja wychowywali dwie pięcioletnie córeczki, bliźniaczki. Pomimo tego faktu ich charaktery bardzo się od siebie różniły. Asia uwielbiała się wszystkim dookoła psocić,a Julka - bardzo spokojna, piękna dziewczyna - interesowała się śpiewem. Julka bardzo chciała zabłysnąć w świecie show biznesu i uczyć się śpiewu. Na jej drodze stała tylko odległość pomiędzy miastem, a jej miejscem zamieszkania. Jula nie chciała się poddać. Namawiała rodziców na przeprowadzkę do miasta. Argumentowała to możliwością osiągnięcia swojego wymarzonego celu i bycia kimś, kto za jakiś czas może być rozpoznawalny na świecie. Jej tata nie był jednak przekonany co do tego, żeby córka została piosenkarką. Załamana dziewczynka nie wiedziała co dalej ma zrobić. Mama popierała córeczkę i jak tylko mogła pomagała jej w dążeniu do celu. W sekrecie przed ojcem Julki organizowała koncerty, na których dziewczynka mogła śpiewać swoje ulubione piosnki i prezentować swe walory wokalne. Koncerty te często odbywały się przy melodyjnej grze na pianinie jej mamy. Jej siostra - Asia - z natury psotliwa i nadpobudliwa, uwielbiała przeszkadzać podczas prób swojej siostrze i mamie. Mazała nuty, zagłuszała śpiew krzycząc, oraz robiła wszystko, aby próby nie dochodziły do skutku. Dziewczynce nie podobało się, że matka poświęca więcej uwagi jej siostrze. Pewnego dnia Asia też chciała śpiewać. Mama postanowiła dać jej szansę tak jak kiedyś dała ją Julce. Okazało się, że Asia śpiewała równie dobrze jak jej siostra.W końcu rodzina wyprowadziła się do miasta z powodu braku możliwości znalezienia opłacalnej pracy na wsi. W niedługim czasie obie dziewczynki zdobyły sławę w mieście i poza jego granicami.

Trzeba wierzyć we własne siły i nigdy się nie poddawać, nawet gdy jest ciężko.Wszystko zależy tylko od nas samych i od naszej silnej woli. Każdy człowiek posiada ducha walki i powinien dobrze go wykorzystać. Nie zawsze uda się spełnić wszystkie marzenia lecz w każdym z nas powinna znajdować się iskierka nadziei, która nigdy nie powinna zostać zgaszona."