Kto wyjaśni pojęcie "niezgodność towaru z umową"

I jeszcze napisz jakie elemanty zgodnie z przepisami musi zawierać pismo reklamacyjne. ;)

Tylko żeby to było ładnie opisane... :D
Z góry dzięki ;)

Złe odp lub typu "nie rozumiem" => spam.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-26T21:54:23+01:00
"niezgodność towaru z umową" - opiszę to na podstawie sytuacji. Myślę, że w ten sposób najłatwiej będzie Ci to zrozumieć. Bo nie chodzi tu, abym Ci dał odpowiedź tylko o to, abym Ci pomógł zrozumieć owe zagadnienie.

Idziesz do sklepu i kupujesz odtwarzacz DVD. Na opakowaniu jest napisane, że DVD posiada język polski, to samo mówi sprzedawca - choć nie ma tu konieczności konsultowania tego ze sprzedawcą, jeżeli taka informacja znajduje się na opakowaniu, lub na kartce z ceną produktu. Idziesz do domu, chcesz podłączyć DVD, a tu się okazuje, że nie ma możliwości wyboru j. polskiego w DVD. Fakt ten upoważnia cię na oddanie produktu do sklepu i prośba o natychmiastowy zwrot kosztów przez sklep. Sklep musi oddać Ci pieniądze. Ty przy zwrocie powołujesz się na niezgodność towaru z umową.

Jeżeli musisz wypełniać jakieś papiery to podajesz tę informację:

"Zgodnie z art. 4 ust. 3 ustawy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej niezgodność towaru to przydatność do celu, do jakiego towar jest zwykle używany, oraz posiadanie właściwości cechujących towar tego rodzaju, przy czym możliwość wyboru języka polskiego w DVD jest niewątpliwie właściwoscią odtwarzacza, która go cechuje, a która nie zostaje w jakikolwiek sposób przez dystrybutora/sprzedawce zanegowana na żadnym etapie zakupu."

Pozdrawiam,
Dawid
1 5 1