Odpowiedzi

2010-03-27T08:57:59+01:00
Karol Lwie Serce - naprawdę nazywa się Karol Lew, brat mówi na niego Sucharek. Ma 10 lat. Jest narratorem w utworze: opowiada o wydarzeniach.

Wygląd. Sucharek uważa się za dość brzydkiego: bardzo chudy, z kosmykami ciemnych włosów. Jest śmiertelnie chory. W Nangijali staje się zupełnie zdrowy, ma silne proste nogi. Wciąż nie widzi w sobie specjalnej urody, ale już wie, że ważniejsze jest zdrowie.

Cechy charakteru. Na ziemi Sucharek jest chory, wie, że wkrótce umrze, toteż poznajemy go jako smutnego, nieszczęśliwego chłopca. Czuje się bardzo samotny. Tylko brat go rozumie.

W Nangijali poznajemy inne jego cechy. Sam o sobie mówi, że jest dość głupi i strachliwy. Rzeczywiście nie należy do odważnych, jest raczej bojaźliwy. Ale ma dopiero 10 lat. Ta jego cecha kontrastuje z przydomkiem Lwie Serce. Sucharek jednak postanawia być bardziej odważny. Ponieważ jest ambitny, udaje mu się przezwyciężyć strach: rusza sam na pomoc bratu, jedzie z nim na trudną wyprawę. Wreszcie decyduje się pozostać sam, by Jonatan z Orwarem mogli uciec.

Karol ma bujną wyobraźnię. Zdarza się, że wierzy w to, co wymyśli. Bardzo lubi zwierzęta, szczególnie konie. Rozmawia z Fialarem, opowiada mu o sobie i swoich przeżyciach. Kiedy jest radosny, śpiewa.

Wciąż trudno mu samodzielnie podejmować decyzje. Kiedy jest zmuszony, robi to.

Odnoszenie się do innych. Karol już na ziemi bardzo kochał brata. To się nie zmieniło po przejściu do Nangijali. Jonatan pozostał dla niego wzorem do naśladowania. Sucharek wciąż chce być z bratem. Dobrze się razem czują. Z największym trudem decyduje się, by zostać sam. Kiedy słyszy przez sen wołanie Jonatana, rusza, by go ratować, mimo że ma dopiero 10 lat. Decyduje się nawet zginąć razem z bratem. Razem trafiają do Nangilimy.

Sucharek też bardzo przywiązał się do Mateusza, którego nazywał dziadkiem.

Mam Nadzieje ze pomoglem ;]
5 4 5