1.Napisz list Bernarda Zygierra do przyjaciół w Warszawie ! (list musi zawierać Fragmenty opisu miejsca i opisu przeżyć ) pamiętaj, że list ma kompozycję trójdzielną (datę , miejscowość , nagłówek oraz podpis), pani powidziała że trzeba się trzymać tamtych lat (to jest związane z lektóra "Syzyfofe Prace") ;/ pomóżcie mi pls...! mam to do zrobinia do 31.03.2010r.) ;/ pls...

1

Odpowiedzi

2010-03-27T10:46:52+01:00

Witaj Piotrze!

Co u Ciebie? Zmieniło się coś w stolicy od mojego odejścia?
Obecnie uczę się w klerkowskim gimnazjum za specjalnym pozwoleniem kuratora okręgu naukowego. Nie jest mi łatwo, bo jestem pod stałym nadzorem. Profesor historii Kostriulew i nauczyciele śledzą mój każdy krok. Codziennie sprawdzają mój plecak lub czy jestem przygotowany do lekcji, nie pozwalają mi się zbliżać do kolegów poza szkołą, a wszystko przez to, że Warszawie czytałem polską literaturę.
Czy inni nie mogą zrozumieć, iż nie dam się zrusyfikować? Byłem, jestem oraz nadal będę Polakiem i się to nie zmieni do końca moich dni.
Mam nadzieję, że już wkrótce wszystko się zmieni, będę mógł czytać literaturę polską i spotykać się z kolegami w innym miejscu niż szkoła.
Czekam na odpowiedź. Pozdrów wszystkich.

Twój przyjaciel,
Bernard Zygier
1 5 1