Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-27T10:57:39+01:00
Po przeczytaniu lektury krzyżacy uświadomiłam sobie , że miłość może naprawde zmienić człowieka. w sytuacji gdy zdajemy sobie sprawe że możemy stracic kogoś kto jest dla nas ważny jesteśmy zdolni do poświęceń.
Mazowiecki rycerz jurand, kturego żone zabili krzyzacy pragnoł zemścić sie na nich. Był postrachem rycerzy zakonu krzyżackiego. miał ona córke danusie, ktura była jego oczkiem w głowie. gdy porwali ja krzyżacy Jurand pragnoł ja odzyskac. Dla niej został osmieszony, katowany przez swojego kata oraz koaleczony. kat juranda wydłubał mu oko i obciął mu prawice.Jurand ze Spychowa to rycerz mazowiecki o groźnym, wzbudzającym strach wyglądzie. Jego charakterystyczną cechą było jedno oko barwy żelaza, co powodowało, że jego wzrok stawał się przerażający, a jednocześnie tajemniczy i nieprzenikniony. Poza tym ten jednooki rycerz był dobrze zbudowany, miał jasne włosy i wąsy oraz nieprzyjemną twarz. Te wszystkie cechy wyglądu czyniły z niego naprawdę strasznego i okropnego człowieka. Zawsze przy sobie nosił wielki, żelazny topór.
Jurand miał drapieżne uosobienie. Wobec otoczenia budził respekt. Był energiczny, dynamiczny. Krzyżacy nazywali go: krwawym psem lub strasznym mazurem. Wypadki związane z uprowadzeniem Danusi całkowicie odmieniły Juranda. Chciwość ustąpiła miejsca pokorze. Okaleczony przez rycerzy w białych płaszczach zmienił się nie tylko fizycznie, ale i psychicznie.

to jst przykład gdy miłość do córki zmieniła człowiekaDASZ NAJ ?!
5 3 5