Czy ktoś mógłby mi sprawdzić ,czy są tu jakieś błedy? :Ania Shirley była sierotą z domu dziecka. Jako mała dziewczynka ciężko pracowała , w charakterze opieki domowej. Opiekowała się małymi dziećmi. Do domu Cubhbertów trafiła przez pomyłkę. Maryla i Mateusz chcieli przygarnąć chłopczyka , który byłby pomocą w gospodarstwie, jednak pani Spencer przez pomyłkę przywiozła im dziewczynkę. W chwili przybycia na Zielone Wzgórze ma jedenaście lat.
Ania Była drobna i bardzo chuda. .Jej twarz była mała ,blada i mizerna ,pokrytą licznymi piegami. Miała rude włosy uczesane w dwa grube warkocze, przez które miała kompleksy. Jej oczy były duże i szaro-zielone. Jej strój nie był idealny .Ubrana była w starą wytartą, krótką sukienkę, wykonaną z szaro-żółtej wełny. Na głowie miała wypłowiały ,słomkowy kapelusz.
Z charakteru Ania była pogodną i serdeczną osobą. Cieszyła się każdą chwilą życia. Potrafiła rozmawiać bez końca ,a jej wielka wyobraźnia nie raz wpędzała ją w kłopoty. Była wrażliwą osobą, nadawała nazwy wszystkim miejscom ,które bardzo jej się podobały. Była także bardzo śmiała. Przez co była bardzo bezpośrednia i mówiła prawdę nawet wtedy kiedy była bolesna .Potrafiła obdarzyć kogoś olbrzymią przyjaźnią. Jedną z jej wad była próżność i lekkomyślność ,a objawiło się to w niej np. podczas zakupu farby do włosów oraz podczas wejścia na dach. Gdy przydarzyło się jej coś nieszczęśliwego popadała w „otchłań rozpaczy”. Dziewczynka potrafiła latami tkwić w gniewie i zawziętości , szczególnie jeśli chodziło o Gilberta ,który pociągnął ją kiedyś za włosy i przezwał „marchewką”.
Ania lubiła chodzić do szkoły i się uczyć. Była pilną uczennicą. Dostała się do seminarium nauczycielskiego, a także zdobyła stypendium Avery’ego Dziewczynka kochała czytać poezję ,oraz udawać przeróżne postacie. Niestety podczas jednej takiej zabawy ,prawie utonęła ale na szczęście pomógł jej Gilbert. Ania lubiła też pisać i recytować wiersze. Kilka razy także deklarowała je na koncertach .Wraz z Dianą założyła klub powieściowy ,który później niestety zakończył swoją działalność.

Uważam ,że Ania Shirley to bardzo dobra i koleżeńska dziewczynka. Myślę ,że powinniśmy brać z niej przykład ze względu na to ,że była bardzo optymistyczna i nigdy się nie poddawała. Chciałabym mieć taką wspaniałą przyjaciółkę jak ona.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-29T21:19:49+01:00
Ania Shirley była sierotą z domu dziecka. Jako mała dziewczynka ciężko pracowała , w charakterze opieki domowej. Opiekowała się małymi dziećmi. Do domu Cubhbertów trafiła przez pomyłkę. Maryla i Mateusz chcieli przygarnąć chłopczyka , który byłby pomocą w gospodarstwie, jednak pani Spencer przez pomyłkę przywiozła im dziewczynkę. W chwili przybycia na Zielone Wzgórze mIAŁA jedenaście lat.
Ania Była drobna i bardzo chuda. .Jej twarz była mała ,blada i mizerna ,pokryta licznymi piegami. Miała rude włosy uczesane w dwa grube warkocze, przez które miała kompleksy. Jej oczy były duże i szaro-zielone. Jej strój nie był idealny .Ubrana była w starą wytartą, krótką sukienkę, wykonaną z szaro-żółtej wełny. Na głowie miała wypłowiały ,słomkowy kapelusz.
Z charakteru Ania była pogodną i serdeczną osobą. Cieszyła się każdą chwilą życia. Potrafiła rozmawiać bez końca ,a jej wielka wyobraźnia nie raz wpędzała ją w kłopoty. Była wrażliwą osobą, nadawała nazwy wszystkim miejscom ,które bardzo jej się podobały. Była także bardzo śmiała. Przez co była bardzo bezpośrednia i mówiła prawdę nawet wtedy kiedy była bolesna .Potrafiła obdarzyć kogoś olbrzymią przyjaźnią. Jedną z jej wad była próżność i lekkomyślność ,a objawiło się to w niej np. podczas zakupu
farby do włosów oraz podczas wejścia na dach. Gdy przydarzyło się jej coś nieszczęśliwego popadała w „otchłań rozpaczy”. Dziewczynka potrafiła latami tkwić w gniewie i zawziętości , szczególnie jeśli chodziło o Gilberta ,który pociągnął ją kiedyś za włosy i przezwał „marchewką”.
Ania lubiła chodzić do szkoły
i się uczyć. Była pilną uczennicą. Dostała się do seminarium nauczycielskiego, a także zdobyła stypendium Avery’ego Dziewczynka kochała czytać poezję ,oraz udawać przeróżne postacie. Niestety podczas jednej takiej zabawy ,prawie utonęła ale na szczęście pomógł jej Gilbert. Ania lubiła też pisać i recytować wiersze. Kilka razy także deklarowała je na koncertach .Wraz z Dianą założyła klub powieściowy ,który później niestety zakończył swoją działalność.

Uważam ,że Ania Shirley to bardzo dobra i koleżeńska dziewczynka. Myślę ,że powinniśmy brać z niej przykład ze względu na to ,że była bardzo optymistyczna i nigdy się nie poddawała. Chciałabym mieć taką wspaniałą przyjaciółkę jak ona.
2009-10-29T21:19:49+01:00
Moim zdaniem nie ma tylko musisz zrobić wcięcia akapitów :)