Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-27T13:11:53+01:00
Romeo i Julia należy do najpiękniejszych tragedii miłosnych wszech czasów, która została napisana przez wybitnego dramaturga Wiliama Szekspira. Jest to historia dwojga kochanków napotykających wiele przeciwności losu w życiu. Wydarzenia te idealnie działają na ludzką duszę i wyobraźnię.
Miłość jest tematem uniwersalnym, aktualnym w każdych czasach, począwszy od starożytności, przez średniowiecze aż do dzisiaj. Szekspir wybrał bardzo dobry temat, aby zająć czytelników, którzy zapoznając się z treścią dramatu przeżywają losy kochanków z Verony.
Romeo i Julia nadal żyją. Każdy z nas wie, że miłość potrafi umacniać człowieka, chociażby poprzez tęsknotę. Najprawdopodobniej nic nie ma wpływu na to by nią zawładnąć.
Kochankowie mogli być szczęśliwi przez pogodzenie się skłóconych rodów, ich śmierć nie zdołała im w szczęśliwej miłości.
Argumentem na to, że Romeo i Julia są żywi, może być również to, że pomimo faktu który wydarzył się wieki temu, to i tak, ich miłością inspiruje się wielu twórców dzieł artystycznych, różnych dziedzin sztuki jak: literatura, malarstwo, rzeźba, muzyka ( balet), teatr, film.
Przekonuje mnie fakt, iz w naszych czasach i w przyszłości powstanie jeszcze wiele dzieł nawiązujących do motywu Romea i Julii, ponieważ historia ta jest ponadczasowa i fascynuje ludzi na całym świecie.To wszystko co przyszło mi do głowy. : )


1 5 1