J. ANGIELSKI BARDZO WAŻNE!!!(proszę o napisanie po angielsku e-maila i zaproszenia-własne pomysły odpowiedzi na poszczególne myślniki)
1)Wyprowadziłaś się z rodzicami na wieś .Napisz do znajomego z Kanady krótki e-mail,w którym:
-zapytasz o jego samopoczucie,
-poinformujesz o przeprowadzce do nowego domu na wsi,
-opiszesz co ci się najbardziej podoba w nowym domu
-zaprosisz znajomego do siebie
2)Twoi rodzice otwierają nową restaurację w nowym mieście.Na otwarcie chciałabyś zaprosic kilku swoich przyjaciół Anglików.Zredaguj zaproszenie,w którym zaprosisz przyjaciół na uroczyste otwarcie.
-napiszesz kto będzie uczestniczył w imprezie
-podasz miejsce i godzinę imprezy
-podasz jakie atrakcje przygotowano dla gości

1

Odpowiedzi

2010-03-27T13:27:51+01:00
1.
(po angielsku)
Hi! How are you? Long time no see! Recently a lot has changed for me. Among other things, I moved to the countryside. Now I live in a nice modest house. The most I like it that I have my own room. Stęskniłam for you! Can come to me? My address is: Street Klonowa 25 Warszawa. Come as soon as you can!
Pozdrawiam, Kasia.
(Po Polsku)
Cześć! Jak się czujesz? Dawno się nie widzieliśmy! Ostatnio dużo się u mnie zmieniło. Między innymi przeprowadziłąm się na wieś. Teraz mieszkam w ładnym skromnym domku. Najbardziej mi się podoba w nim to, że mam własny pokój. Stęskniłam się za tobą! Może przyjedziesz do mnie? Mój adres to: Ulica Klonowa 25 Warszawa. Przyjedź najszybciej jak możesz!
Pozdrawiam, Kasia.

2.
(po angielsku)
Hi! My parents just opened his restaurant! I would like to invite you. In this event, will participate Zosia (surely you remember her), Dorothy and Basia. The event will be held in Poznan on the streets of the Old. We start at the sixteenth week. Will be a lot of competitions and games. Projected great prizes.
I invite you, Kasia.

(po polsku)
Cześć! Moi rodzice właśnie otwierają swoją restaurację! Chciałabym Cię zprosić. W tej imprezie będzie uczestniczyć Zosia (pewnie ją pamiętasz), Dorota i Basia. Impreza odbędzie się w Poznaniu na ulicy Starej. Startujemy o godzinie szesnastej po południu. Odbędzie się dużo konkursów i zabaw. Przewidywane świetne nagrody.
Zapraszam, Kasia.