Odpowiedzi

2010-03-27T13:28:22+01:00
Nazizm rozwinął się w Niemczech w XX w. Przywódcą partii nazistowskiej ( NSDAP - narodowosocjalistyczna niemiecka partia pracy) był Adolf Hitler.
"Nazizm to ideologia pogardy i śmierci" - jest to zdanie prawdziwe ponieważ fundamentem tej ideologii był antysemityzm i rasizm. Wykształcił się mit o tym że Żydzi przejmują świat. W Niemczech wykształciło się myślenie że wszystko co złego się dzieje jest to wina narodu żydowskiego i należy go zniszczyć.
Adolf hitler wprowadził rasistowską koncepcję narodu czyli wspólna krew oraz światopogląd. Powstawały specjalne szkoły dla dziewczynek i chłopców ,, czystej krwi" gdzie odbywało się tzw pranie mózgu. Społeczeństwo było zdominowane przez tę ideologię. Ludzie byli zhierarchizowani wg kryteriów przydatności dla państwa a ludzie oddawali kult swojemu wodzowi, który miał nad nimi całkowitą władze.
Ludzie wierzyli w tę ideologię bo dawało im to szansę na lepsze życie nie zwracali uwagi na to że odbywało się to kosztem milionów innych istanień. Niemcy uważali sie za rasę panów a żydów za chwasty.
1 5 1