Odpowiedzi

2010-03-27T13:29:47+01:00
Aleksander Kamiński stworzył bardzo przejmującą opowieść " kamienie na szaniec". Koncentruje się ona na harcerzach, którym przyszło żyć w trudnym i okrutnym czasie II wojny światowej.
Ludzie żyjący w tamtych czasach mieli trudniej niż my. Musieli podejmować trudne decyzje i liczyć się z ich konsekwencjami. Młode osoby nierzadko w takim wieku nie wahały się, gdy trzeba było zapomnieć beztroskim dzieciństwie i młodości.
Bohaterowie książki ponad wszystko cenili w sobie miłość i przyjaźń, a przecież to jest w życiu najważniejsze. Alek, Rudy, Zośka walczyli za ojczyznę, w której dziś żyjemy, którą możemy się dziś cieszyć.
Patriotyzm - to gotowość do walki oraz miłość do ojczyzny. Dzisiejsza młodzież może pokazać swój patriotyzm poprzez bardzo dobre wyniki w nauce, sukcesy. Stawianie wymagań samemu sobie jest szansą na lepsze życie. Im lepiej będziemy wykształceni, tym lepiej będziemy mogli wspierać nasze państwo.
Podsumowując, harcerze nie bali się patrzeć śmierci w oczy. Nie zawiedli nawet wtedy, kiedy byli ranni. Bohaterowie są jak najbardziej przykładem bohaterów i zasługują na takie miano. Są worem dla teraźniejszej młodzieży, ponieważ gdyby mimo siły kraju i starań obywateli powtórzyłaby się historia, współczesna młodzież potrafi chwycić za broń i oddać życie za godność ojczyzny.