Odpowiedzi

2010-03-27T13:43:56+01:00
Louis de Funes pochodził z arystokratycznej hiszpańskiej rodziny, która na przełomie XIX i XX wieku nie posiadała już jednak wielkiego majątku. Ojciec Carlos Luis de Funes de Galarza (1871-1938) był z wykształcenia adwokatem. Matka, Leonor Soto Reguera (1879-1953), zajmowała się głównie pracami domowymi. Niestety małżeństwu de Funesów nie wiodło się najlepiej. Toteż w 1904 postanowili opuścić swe rodzinne strony okolic Sewilli i przenieść się do Francji.
Emigranci osiedlili się pod Paryżem i tam przyszło na świat troje ich dzieci. W 1906 urodziła się Maria, cztery lata później Carlos, a po upływie kolejnych czterech lat Louis. Po przyjeździe do nowego kraju ojciec porzucił adwokaturę i zajął się handlem diamentami. Nie zbił na nich majątku, a wręcz przeciwnie popadł w długi. Matka zajęła się wychowaniem dzieci. Była choleryczką, miała zmienne nastroje, od śmiechu po złość, stając się później pierwowzorem dla wielu fikcyjnych postaci w filmach syna.
Najstarsza siostra, Maria de Funes (1906-1993) poślubiła francuskiego reżysera i producenta filmowego Francoisa Gira. W 1944 urodziła im się córka Isabelle Gir, która została aktorką. Największe triumfy święciła ona w latach 70.
Brat Carlos de Funes (1910-1940) zginął w czasie II wojny światowej, na froncie francuskim w Ardenach, podczas bombardowania.
2 1 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-27T14:04:18+01:00
Louis Germain David de Funes de Galarza urodził się 31 lipca 1914 roku w Courbevoie, jako najmłodszy syn pary hiszpańskich emigrantów, przybyłych do Francji. Jego ojcem był Hiszpan Carlos Louis de Funés de Gallarza a matką Leonor Soto Reguera.
Z Courbevoie rodzina de Funesów przeniosła się do małego domku z ogródkiem w Val-de-Marne. Tam Louis pierwszy raz zaznał przyjemności ogrodnictwa, pomagając rodzicom w uprawianiu warzyw i kwiatów. W tym czasie odkrył także inne zainteresowania jak łowienie ryb, które stanie się jego rozrywką w zamku Clermont-sur-Loire, czy muzyka, dzięki której przez wiele lat będzie zarabiał na życie.
Na prawdziwej scenie zadebiutował w wieku 12 lat- w 1926 roku z okazji 50 rocznicy powstania kolegium im. Jules`a Ferry`ego w teatrze miejskim wystawiono sztukę Le Royal Dindon. Louis zagrał tam doskonale pod każdym względem a obecny na miejscu dziennikarz nie mylił się pisząc: „Smakowita sztuka Bodese`a została odegrana wspaniale przez większość naszych młodych cudownych współobywateli, z których głównie powinniśmy pogratulować Louisowi de Funesowi”. Była to pierwsza wzmianka o aktorze.
W wieku młodzieńczym Louis miał dość szkoły i postanowił znaleźć sobie prace, zmieniał jednak zawód z jednego na drugi, nie zatrzymując się nigdzie na dłużej.
1934 rok: Louis de Funes miał 20 lat i dostał wezwanie do wojska, lecz nawet armia nie chciała go z powodu niskiego wzrostu (164 cm) i piórkowej wagi (55 kg) i został zwolniony ze służby wojskowej.
3 2 3