Czy średniowiecze można określić jako ciemne i barbarzyńskie, czy raczej pełne ideałów i poświęcenia? Napisz jednostronicową notatkę, w której ocenisz sposób myślenia i postępowania ludzi tej epoki.

Bardzo proszę o pomoc. Za najszybsze i poprawne rozwiązanie daję 30 punktów+najlepszą odpowiedź. Czekam na odpowiedź do popołudnia w niedzielę:)

1

Odpowiedzi

2010-03-28T09:38:18+02:00
Średniowiecze - czas rozwoju kultury, chrześcijaństwa i wilekich wojen. Trwało około 1000 lat. Epokę tą można nazwać ciemną i barbarzyńska jak i również dzieje pełne ideałow i poświęcenia. Bardziej jednak nazwa ciemna i barbarzyńska pasuje do tej epoki. Da się stwierdzić po tym, że w średniowieczu (jak już wcześniej wspominałem) wybuchały wielkie i niszczycielskie wojny które kończyły sie bitwami.buntami itp. Również do tego określenia pasują najazdy dzikich plemion, które jak wiemi również i polskę grabili, łupili a ludzi wycinali w pień.Przykładem strasznych wojen może być schyłek średniowiecznego upadku gospodarki.
Drauga nazwa czyli pełne idałów i poświęcenia mniej pasuje do średniowiecza. Można to stwierdzić tym, że owszem panował wtedy jak już wcześniej wspominałem rozwój gospodarki, chrześcijaństwa itp. ale ćóz z tego skoro ludzie którzy byli na wyższym stanowisku zazwyczaj byli potępiani, oskarżani itp. i wszysko to kieruje sie do buntów. Ludzie tej epoki, sądzę, że byli bardziej za buntami niż podporządkowywać innym. Chcieli stawiać na swoje i wreszcie być wolnymi ludźmi.
12 4 12