Odpowiedzi

2010-03-27T15:54:35+01:00
Szkoła- miejsce w którym możemy dostrzegać indywidualność , bo przecież nie ma dwóch takich samych Patrycji Nowak. Na jednej z przerw przypatrzyłam się moim rówieśnikom i mam mieszane uczucia.
Powszechnym zjawiskiem jest dzielenie się na gupki:lepszych i gorszych. Często biedniejsze dzieci są poniżane. Tylko pytanie za co? Że nie miały tyle szczęścia w życiu co my? A może one mimo tego, że nie śpią na pieniądzach mają coś czego my możemy im zazdrościć , może jest to prawdziwa miłość rodziców, a może wierni przyjaciele.
Kolejną grupę stanowią dziewczyny , które nie wyobrażają sobie życia bez pudru, lateksu i różu czyli zwane w środowisku młodzieży "plastiki". Na każdej przerwie poruszają temat : mody, wyglądu i ... chłopaków.
W szkole łatwego życia nie mają dobrzy uczniowie lub jak kto woli po prostu kujony. Odbierani są przez środowisko jako osoby, które całe dnie spędzają przed książkami . Często ci co z takich osób robią sobie kpiny na pracy klasowej wprost marzą , aby z nimi siedzieć.
Ludzie powinni nauczyć się patrzeć w serca innych i dotrzeć do ich duszy, a nie oceniać ich "po okładce" , bo może się okazać , że nie mieli racji .
17 4 17