Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-30T07:44:39+01:00
Zakonnik jest równie tragiczną postacią jak Romeo i Julia, chociaż jego przeżycia po śmierci kochanków nie zostały zwerbalizowane. Jednak to przecież on wymyślił plan, który miał doprowadzić do szczęśliwego zakończenia, a stał się przyczyną samobójstwa młodych.

Jest to postać, która uosabia spokój, pojednanie, cierpliwość, pracowitość. Po franciszkańsku wyciszony zakonnik uprawia zioła, mieszka na uboczu. Boleje nad nienawiścią, która toczy dwa możne rody (zwłaszcza Kapuleci wyróżniają się zaciętością i agresją), chciałby doprowadzić do zgody, ale nie zna na to żadnego sposobu. Szansę pojednania wrogów dostrzega w związku Romea i Julii.

Ojciec Laurenty od początku sprzyja planom zakochanych, ich szczera miłość wzrusza go i buduje. Decyduje się nawet udzielić im ślubu, doskonale znając przyczynę „konspiracji”. Powód, dla którego młodzi decydują się ukryć swoje uczucia przed rodzicami, jest zarazem bodźcem do działania dla zakonnika. Z natury spokojny franciszkanin sam wymyśla intrygę, która - wedle wszelkich znaków - powinna się udać. Kolejne etapu plany przemyślane są z nadzwyczajną dokładnością
. Misterna intryga jednak zawodzi, gdy brat mający zawiadomić o celowym uśpieniu Julii nie może wydostać się z miasta
37 4 37
2009-10-30T10:08:59+01:00
Ojciec Laurenty ( Wawrzyniec ) - bohater epizodyczny , zakonnik , franciszkanin , starszy człowiek , cieszy się wielkim szacunkiem . Oprócz posług kapłańskich zajmuje się uprawąś ziół , spowiednik i powiernik Romea , mieszka z dala od ludzi , '' święty człowiek " , autor planu połączenia małżonków , pragnie pogodzić zwaśnione rody .
35 2 35