Proszę o przetłumaczenie tego tekstu w czasie przyszłym czyli do czasowników dodawać ING Czekam do jutra(Niedziela.03.27)..!! Oto Treść:

Na wakacje polecę samolotem do Hiszpanii.Do Hiszpanii zamierzam wybrać się na tydzień.Gdy już dolecę do Hiszpanii pójdę zameldować się w Hotelu.W ciągu tego tygodnia będę zwiedzał różne zabytki Madrytu.Będę spacerował i podziwiał tamtą przyrodę.W wolnych chwilach zamierzam jeździć rowerem na plażę.Po tygodniu wymelduję się z hotelu i powrócę do Polski.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-03-27T16:33:00+01:00
For holidays I will recommend by aeroplane I am going to go to Hiszpanii.Do of Spain for the week. when I will already run up to Spain I will go to register with Hotelu.W of the sequence of this week I will be touring different Madrytu.B monuments ędę he walked and he admired that nature. in the free time I am going to go by bike to the beach. after the week I will check out of the hotel and I will return to Poland.
2010-03-27T17:11:44+01:00
For holidays I'm going by plane to Spain. I'm going there for a week. When I'll be in Spain, I'm going to register in hotel. While this week I'm going to sight-see many monuments of Madrit. I'll be walking and admire that nature. In free time, I'll be riding a bike to the beach. After week past, I'm going to report from the hotel and I will be going back to Poland.