Odpowiedzi

2010-03-27T16:37:10+01:00
Rozwód w dzisiejszych czasach dobrobytu stał się dosc łatwą "transakcją" na zakończenie wspólnej rodziny. Tylko czy będąc taki prosty na papierku jest prosty i dla ludzi? Zdecydowanie nie. Ludzie zakochują się w sobie, zazwyczaj nie zastanawiają się nad tym, czy może byc źle i co wtedy, korzystają z chwili i pobierają się. Z czasem okazuję się, że albo niezgodnosc charakterów albo brak wspólnego porozumienia doprowadza do rozpadu związku. Konsekwencje rozwodów są bardzo bolesne głownie na psychikę takich ludzi i w najgorszym przypadku, gdy ludzie mają wspólne dzieci to one najbardziej cierpią. Wtedy ludzie chcą dobra dziecka, ale tak naprawdę zachowują się jak egoiści, chcą uwolnic się od drugiej osoby i pragną dobrze dla dziecka, które już nigdy nie zazna tak prawdziwej miłości jak w związku z biologicznym ojcem i matką. Gdy nie ma dzieci, cierpienie także się pojawia. Chociaż mówi się, ze wina leży po obu stronach to jednak ból psychiczny i smutek jest nieoceniony.
2010-03-27T16:44:31+01:00
W dzisiejszych czasach w małżeństwach dochodzi do rozstania, czyli rozwodu.
W trakcie rozwodu najmocniej cierpią dzieci(jeśli małżenstwo wogole je ma), ponieważ są one narażone na olbrzymi stres. W domu panuje wtedy smutek, rozgoryczenie. Do rozwodu dochodzi z powodu nieporozumień dwóch osób oraz przeszkody jaka pojawia się pomiędzy nimi.
2010-03-27T16:45:14+01:00
Nie napiszę Ci wypracowania!Rozwód jest tragedią rodziny!
Istotne jest kto doprowadził do takiej sytuacji?
Jestem rozwodnikiem od 8 lat,płacę alimenty (400 euro),ciężko pracuję ale mam pretensję do dzieci(mieszkają we Wloszech),czemu nie odwiedzą ojca!
Nie widziałem ich 3 lata,jestem szanowanym,wierzącym facetem ale potrzebuję uczucia ,miłości swoich dzieci!Nie wiem czasami czy rozwód jest taki zły?Ja nie chciałem ale byłem zmuszony!
Mam wolność i swobodę ale nie mam tego o co najbardziej człowiek walczy-miłości!
1 5 1